MOC

314 990,00 Kč

(včetně DPH a PHE poplatku)
Snímky modelu FE 400mm F2.8 GM OSS
Snímky modelu FE 400mm F2.8 GM OSS
Snímky modelu FE 400mm F2.8 GM OSS
Snímky modelu FE 400mm F2.8 GM OSS
Snímky modelu FE 400mm F2.8 GM OSS
Video představující funkce produktu FE 400mm F2.8 GM OSS
G Master
Další informace o objektivech G Master
Inovativní superteleobjektiv G Master F2.8

Tento superteleobjektiv s vysokou světelností využívá celou řadu nejpokročilejších technologií Sony pro objektivy, díky nimž se vyznačuje mimořádnou rychlostí, vynikajícím rozlišením typickým pro řadu G Master a skvělým efektem bokeh spolu s ovládáním a spolehlivostí na profesionální úrovni. Superteleobjektiv SEL400F28GM je navíc mimořádně lehký, takže nabízí bezkonkurenční volnost při snímání z ruky.

Fotogalerie modelu FE 400mm F2.8 GM OSS
Rychlost, která zajišťuje maximální výkon těla
Rychlost, která zajišťuje maximální výkon těla

Nové lineární motory XD (extrémně dynamické) poskytují oproti běžným typům vyšší tah a až 5x lepší výsledky při sledování pohybujících se objektů. Dva tyto nové motory a nově vyvinuté algoritmy pohánějí velké zaostřovací členy objektivu tiše, rychleji a přesněji než kdy dříve. Plný rychlostní výkon vyspělých těl fotoaparátů lze využít k zachycení dynamických sportovních nebo přírodních scén.

Úžasné rozlišení řady G Master a efekt bokeh
Úžasné rozlišení řady G Master a efekt bokeh

Mimořádně vysoké konstrukční standardy zajišťují mimořádné rozlišení až po kraje snímku. Tři fluoritové prvky minimalizují chromatickou vadu. Sférická aberace se při designu a konstrukci důkladně kontroluje, aby byla zajištěna maximální kvalita efektu bokeh. Jsou podporovány volitelné výkonné 1,4x a 2,0x telekonvertory, které nabízejí mimořádné rozlišení a kontrast i při ohniskové vzdálenosti 800 mm.

Nejlehčí model na světě – váží pouze 2895 g
Neuvěřitelně nízká hmotnost pouhých 2895 g

Inovativní optický design se třemi fluoritovými prvky snižuje počet členů v přední části tubusu objektivu, díky čemuž činí hmotnost pouze 2895 g. Ke snížení hmotnosti rovněž přispívají díly z odolné hořčíkové slitiny. Přenosnost a ovládací vlastnosti jsou vynikající a díky ideálnímu vyvážení je možná snadná obsluha a dobrá manipulace při snímání z ruky i pomocí monopodu.

Ilustrace popisující provedení odolné proti prachu a vlhku
Odolnost a spolehlivost v náročných podmínkách

Konstrukce odolná vůči prachu a vlhkosti zajišťuje spolehlivost nutnou při používání ve venkovních podmínkách. Odolná hořčíková slitina použitá na vnější straně tubusu objektivu, držáku na stativ a u vnitřních součástí tubusu zajišťuje vysokou odolnost i při minimální celkové hmotnosti. Přední člen objektivu disponuje fluorovou vrstvou, která udržuje čistotu a umožňuje čištění nečistot a otisků prstů.

Funkce pro využití při profesionálním fotografování
Funkce pro využití při profesionálním fotografování

Přepínač neustálého ostření DMF umožňuje zapnutí manuálního ostření otočením zaostřovacího kroužku – i při snímání v režimu AF-C. Vestavěná optická stabilizace obrazu a nastavení režimu 3 nabízejí algoritmus, který poskytuje optimální stabilizaci pro sportovní dění a snazší komponování. Čtyři tlačítka aretace a zaostřovací kroužek s funkcí manuálního ostření s lineární odezvou dále rozšiřují využití.

Konfigurace objektivu
Konfigurace objektivu

Objektivy řady G Master skvěle kombinují extrémně vysoké rozlišení a jemný efekt bokeh, a povyšují tak zpracování obrazu a kreativitu na dříve nevídanou úroveň.

[1] Fluoritová čočka [2] sklo ED 

Modulační přenosová funkce objektivu SEL400F28GM
Tabulka MTF

MTF (modulační přenosová funkce) popisuje, jak dobře dokáže objektiv reprodukovat detaily – měřeno jako stupeň kontrastu dosaženého mezi linkami umístěnými blízko sebe.

[1] Kontrast (%) [2] Vzdálenost od optického středu čočky (mm) [3] Maximální světelnost [4] Clona F8 [5] Prostorová frekvence [6] 10 párů linek / mm [7] 30 párů linek / mm [8] R: Radiální hodnoty T: Tangenciální hodnoty

Detailní fotografie kamery FX6 při natáčení
Výhody objektivů Sony pro natáčení videa

Zjistěte, jaké čtyři jedinečné výhody získáte při natáčení videí pomocí objektivů Sony s bajonetem E. Kombinace fotoaparátů a objektivů Sony pozvedne proces natáčení na novou úroveň.

Ovládací prvky objektivu

1. Zaostřovací kroužek / 2. Ovládací kroužek / 3. Límcový upevňovací kroužek stativu / 4. Tlačítko aretace zaostření / 5. Držák nasazovacího filtru / 6. Očko na popruh / 7. Přepínač nastavení klikání límcového kroužku stativu / 8. Slot pro zabezpečení (možnost připevnit kabel zabezpečení). 

Ovládací prvky objektivu

1. Přepínač režimu ostření / 2. Přepínač neustálého ostření DMF / 3. Omezovač ohniskové vzdálenosti / 4. Tlačítko výběru ovládacího kroužku / 5. Tlačítko SET / 6. Přepínač režimu ostření / 7. Přepínač režimu kompenzace chvění / 8. Přepínač oznámení

Kompatibilní s objektivem FE 400 mm F2,8 GM OSS

Podrobnosti o kompatibilních objektivech a tělech získáte kliknutím na odkaz níže.

Pro správné fungování všech funkcí mohou některé fotoaparáty vyžadovat aktualizaci softwaru.

Specifikace a funkce

  • Špičkový superteleobjektiv řady G Master s velkou světelností

  • Nově vyvinutý lineární motor XD pro mimořádně rychlé, přesné a tiché automatické zaostření

  • Tři fluoritové objektivy zajišťující výjimečné rozlišení

  • Antireflexní nanokrystalová vrstva od společnosti Sony pro zabránění odlesků a stínových obrazů

  • Neustálé ostření DMF a další funkce odpovídají potřebám profesionálních fotografů

Minimální vzdálenost pro zaostření
2,7 m
Maximální poměr zvětšení (x)
0,16
Průměr filtru (mm)
40,5 (zásuvný)
Hmotnost
2895 g

Obsah balení

Sluneční clona (model): ALC-SH155, Přední krytka objektivu: Součást dodávky, Zadní krytka objektivu: ALC-R1EM, Pevné pouzdro, Popruh objektivu, Popruh na brašnu

Společnost Sony nabízí produkty, služby a obsah, který uživatelům poskytuje úžasné zážitky. Kromě toho ale také ve svých aktivitách usiluje o dosažení nejvyššího cíle – nulového vlivu na životní prostředí. Společnost Sony a životní prostředí

Recenze a ocenění

Názor uživatelů