FE 35MM F1.4 GM

Kompletní specifikace a funkce

SEL35F14GM

MOC

45 990,00 Kč

(včetně DPH a PHE poplatku)

Specifikace objektivu

Bajonet
Bajonet E společnosti Sony
Formát
Full-Frame, 35 mm
Ohnisková vzdálenost (mm)
35
Ekvivalent ohniskové vzdálenosti 35 mm (APS-C)
52,5
Skupiny/členy objektivu
10–14
Zorný úhel (35 mm)
63°
Zorný úhel (APS-C)
44°
Světelnost (F)
1.4
Světelnost (F)
16
Čepele clony
11
Kruhová clona
Ano
Minimální vzdálenost pro zaostření
0,27 m (0,89 ft) pro automatické ostření, 0,25 m (0,82 ft) pro ruční ostření
Maximální poměr zvětšení (x)
x 0,23 (automatické ostření) x 0,26 (ruční ostření)
Průměr filtru (mm)
67
Stabilizace obrazu (SteadyShot)
– (integrováno v těle)
Kompatibilní s telekonvertorem (1,4x)
-
Kompatibilní s telekonvertorem (2,0x)
-
Typ sluneční clony
Kulatá, typ bajonet

Velikost a hmotnost

Rozměry (hloubka x délka):
76 x 96 mm (3 x 3 7/8 palce)
Hmotnost
524 g

Obsah balení

  • Sluneční clona (model): ALC-SH164
  • Přední krytka objektivu: ALC-F67S
  • Zadní krytka objektivu: ALC-R1EM
  • Měkké pouzdro
Placeholder

Funkce

Vzorový snímek

Kompaktní objektiv se světelností F1,4 a pevnou ohniskovou vzdáleností 35 mm 

Nejpokročilejší optická konstrukce a výrobní technologie od společnosti Sony poskytují mimořádné rozlišení a nádherný efekt bokeh ve velmi kompaktním objektivu. Díky nabízené kvalitě řady G Master a neobyčejně přenosnému provedení se tento objektiv, který je vhodný pro každou příležitost, stane nezbytným doplňkem náročných uživatelů používajících bajonet E.

Vzorový snímek

Působivé rozlišení v kompaktním provedení

Zdokonalené optické technologie využívají krátkou vzdálenost mezi bajonetem a rovinou snímače bezzrcadlového fotoaparátu ke snížení celkové délky a průměru překvapivě kompaktního objektivu, který poskytuje ohromující kontrast a rozlišení. Dva členy XA (mimořádně asférické) potlačují předozadní odlesky způsobené komatickou vadou, takže můžete zachytit objekty s mimořádnou ostrostí a zřetelností.

Další informace o optických technologiích

Snímek využití

Kompaktní mobilita a snadná manipulace

Tento kompaktní objektiv se snadno vejde do dlaně a váží pouhých 524 g (18,5 oz), takže poskytuje vynikající mobilitu a manipulaci v nejširším možném rozsahu prostředí a podmínek při snímání. Objektiv FE 35mm F1.4 GM nabízí prvotřídní kvalitu, kterou si můžete vzít kamkoli.

Vzorový snímek

Vytříbený efekt bokeh a široká všestrannost

Okouzlující efekt bokeh, charakteristický pro řadu G Master Series, umožní portrétům a dalším objektům doopravdy vyniknout. Členy XA, které účinně potlačují efekt bokeh s mezikružím, mechanismus kruhové clony s 11 lamelami a pečlivá kontrola sférické aberace ve fázích návrhu a výroby přispívají k jemnému a nádhernému efektu bokeh.

Další informace o čočkách XA

Vzorový snímek

Všestranné možnosti při fotografování zblízka

Členy XA objektivu a inovativní optická konstrukce dosahují minimální zaostřovací vzdálenosti pouhých 27 cm (0,89 ft) a maximálního zvětšení 0,23x, čímž umožňují pořizovat působivé záběry zblízka s jemným a plynulým efektem bokeh na pozadí. Flexibilita při výběru vzdálenosti snímání poskytuje dostatečnou kontrolu nad fotografiemi i filmy.

Další informace o čočkách XA

Vzorový snímek

Čisté a přirozené barvy

Tento kompaktní objektiv je nejen mobilní a snadno ovladatelný, ale také poskytuje obdivuhodné výsledky v obtížných světelných podmínkách. Skleněný člen ED (s extra nízkým rozptylem) a další optická vylepšení účinně potlačují chromatickou vadu a fialové kontury, a zajišťují tak čisté a přirozeně vypadající snímky a zároveň urychlují a usnadňují následné úpravy po pořízení.

Další informace o skle ED

Ilustrace

Antireflexní nanovrstva 2. generace odstraňuje odlesky a vícenásobný obraz

Díky své mobilitě je tento kompaktní 35mm objektiv vhodný k použití v nejrůznějších situacích, včetně scén se silným slunečním světlem nebo protisvětlem. Nová antireflexní nanovrstva 2. generace od společnosti Sony, která je rovnoměrně nanesena na celé povrchy členů, účinně minimalizuje odlesky a vícenásobný obraz, a zajišťuje tak čisté a ostré záběry i v náročných světelných podmínkách.

Další informace o antireflexní nanovrstvě 2. generace

Vzorový snímek

Lineární motory XD pro tiché automatické ostření a sledování

Malé, ale výkonné lineární motory XD od společnosti Sony přispívají k rychlému a přesnému automatickému ostření a sledování, a tím maximalizují výkon automatického ostření zdokonalených těl fotoaparátů s bajonetem E k zachycení smysluplných okamžiků na momentkách z ulic, letmých výrazů na portrétech a mnoha dalších scén. Automatické ostření pracuje tiše a s minimálními vibracemi.

Další informace o lineárních motorech XD

Ilustrace produktu

Přirozená a lineární odezva manuálního ostření

Manuální ostření s lineární odezvou zajišťuje přímou a lineární reakci ostřicího kroužku na nepatrné změny nastavení při manuálním ostření. Otáčení ostřicího kroužku se projevuje přímo odpovídající změnou zaostření, takže ovládání působí okamžitým a přesným dojmem. Manuální ostření s lineární odezvou je ideální pro vytváření kreativních efektů ostření při pořizování fotografií i videí.

Manuální ostření s lineární odezvou

Ilustrace

Konstrukce odolná proti prachu a vlhkosti 

Konstrukce odolná proti prachu a vlhkosti zajišťuje spolehlivost nutnou při snímání v náročných venkovních podmínkách.

Provedení odolné proti prachu a vlhku

Ilustrace

Fluorová vrstva na předním členu

Přední člen objektivu disponuje fluorovou vrstvou, která odpuzuje vodu, olej a další nečistoty. Zároveň usnadňuje čištění těchto nečistot a otisků prstů, které na povrchu objektivu ulpívají.

Fluorová povrchová vrstva

Ilustrace produktu

Snadné přepínání manuálního/automatického ostření

Velkou výhodou při focení objektů a situací, které vyžadují jemné nastavení manuálního ostření, je přepínač režimů ostření, který vám umožní okamžitě přepnout mezi automatickým režimem a režimem manuálního ostření.

Přepínač cvakání kroužku clony