Ilustrace produktu
Ilustrace produktu
Ilustrace produktu
Ilustrace produktu
Ilustrace produktu
Ilustrace produktu
Ilustrace produktu
Malý, lehký model Full-Frame

Nejnovější technologie použité při konstrukci mechanických i optických částí jsou zárukou plnoformátového výkonu nejlehčího a nejkompaktnějšího objektivu se standardním zoomem na světě. Přestože můžete objektiv FE 28-60mm F4-5.6 nosit každý den bez problémů v brašně, nabízí rozsah ohniskových vzdáleností od 28 mm do 60 mm, se kterým máte díky formátu Full-Frame širší možnosti.

Kompaktní objektiv Full-Frame se standardním zoomem
Fotogalerie objektivu FE 28-60mm F4-5.6
Vzorový snímek
Nejmenší a nejlehčí objektiv Full-Frame se zoomem na světě

Objektiv FE 28-60mm F4-5.6 spojuje kvalitu formátu Full-Frame s kompaktností a nízkou hmotností (167 g (5,9 oz)) díky mechanické a optické konstrukci, která zahrnuje zasouvací strukturu a tří asférické členy. Objektiv je ideální pro každodenní fotografování, cestování a vlogování pomocí fotoaparátů Full-Frame s bajonetem E, neboť nabízí snadné použití, přenosnost a vysokou kvalitu obrazu.

Vzorový snímek
Objektiv Full-Frame se zoomem a rozlišením po celé ploše záběru

Objektiv FE 28-60mm F4-5.6 je vybaven třemi asférickými členy, které zajišťují optický výkon a rozlišení po celém záběru, které je vyžadováno ke zpracování obrazu snímačem Full-Frame. Přesný tvar těchto prvků potlačuje různá zkreslení a aberace obrazu. 

Vzorový snímek
Ideální předpoklady pro přizpůsobení ohniskové vzdálenosti a možnost fotografování zblízka

Zachyťte řadu každodenních objektů pomocí flexibilního rozsahu ostření. S minimální zaostřovací vzdáleností 0,3 m (0,45 m u teleobjektivu) můžete pořizovat detailní záběry jídla a květin. Vzhledem ke kompaktnímu provedení se jedná o ideální nástroj pro vše od fotografování předmětů na stole po vlogy.

Vzorový snímek
Pohon s lineárním motorem umožňuje využít výkon AF nových fotoaparátů Full-Frame

Lineární motor zajišťuje rychlé ostření a tichý provoz při fotografování i nahrávání. V kombinaci s fotoaparáty Full-Frame řady α můžete zaostřit i na pohybující se objekty pomocí funkcí automatického ostření, jako jsou sledování v reálném čase a AF na oči v reálném čase.

Ilustrace popisující provedení odolné proti prachu a vlhku
Konstrukce odolná proti prachu a vlhkosti

Kompaktní a lehká konstrukce je utěsněna, aby byla odolná proti prachu a vlhkosti, a nabízí jistotu, spolehlivost a snadné použití v řadě různých fotografických prostředí.

Obrázek konfigurace objektivu
Konfigurace objektivu

Precizní konstrukce fotoaparátů Sony klade důraz na spolehlivost, všestranné použití za různých podmínek a působivý optický výkon.

[1] Asférická čočka

Modulační přenosová funkce objektivu SEL2860
Tabulka MTF

Funkce MTF popisuje, jak dobře dokáže objektiv reprodukovat jemné detaily – měřeno jako stupeň kontrastu dosaženého mezi čarami umístěnými blízko sebe.

[1] Kontrast (%) [2] Vzdálenost od optického středu čočky (mm) [3] Při 28 mm / Max. clona [4] Při 28 mm / clona F8 [5] Při 60 mm / Max. clona [6] Při 60 mm / clona F8 [7] Prostorová frekvence [8] 10 párů linek / mm [9] 30 párů linek / mm [10] Radiální hodnoty [11] Tangenciální hodnoty

Ovládací prvky objektivu

1. Zaostřovací kroužek / 2. Kroužek zoomu

Kompatibilní s objektivem FE 28-60mm F4-5.6

Podrobnosti o kompatibilních objektivech a tělech získáte kliknutím na odkaz níže.

Specifikace a funkce

  • Nejmenší a nejlehčí objektiv Full-Frame se standardním zoomem

  • Objektiv Full-Frame se standardním zoomem s vysokou kvalitou obrazu

  • Rychlé a tiché automatické ostření díky lineárnímu motoru

  • Konstrukce odolná proti prachu a vlhkosti

  • 7dílná clona pro přirozený efekt bokeh

Minimální vzdálenost pro zaostření
Širokoúhlé nastavení 0,3 m (0,99 ft), nastavení teleobjektivu 0,45 m (1,48 ft)
Maximální poměr zvětšení (x)
0,16
Průměr filtru (mm)
40,5
Hmotnost
167 g (5,9 oz)

Obsah balení

Přední krytka objektivu: ALC-F405S, Zadní krytka objektivu: ALC-R1EM, Pouzdro:-

Společnost Sony nabízí produkty, služby a obsah, který uživatelům poskytuje úžasné zážitky. Kromě toho ale také ve svých aktivitách usiluje o dosažení nejvyššího cíle – nulového vlivu na životní prostředí. Společnost Sony a životní prostředí

Hodnocení

Názor uživatelů