FE 20MM F1.8 G

Kompletní specifikace a funkce

SEL20F18G

MOC

29 490,00 Kč

(včetně DPH a PHE poplatku)

Specifikace objektivu

Bajonet
Bajonet E společnosti Sony
Formát
Full-Frame, 35 mm
Ohnisková vzdálenost (mm)
20
Ekvivalent ohniskové vzdálenosti 35 mm (APS-C)
30
Skupiny/členy objektivu
12 až 14
Zorný úhel (35 mm)
94
Zorný úhel (APS-C)
70
Světelnost (F)
1,8
Světelnost (F)
22
Čepele clony
9
Kruhová clona
Ano
Minimální vzdálenost pro zaostření
0,19 m při automatickém ostření, 0,18 m při ručním ostření
Maximální poměr zvětšení (x)
0,20 (automatické ostření), 0,22 (ruční ostření)
Průměr filtru (mm)
67
Stabilizace obrazu (SteadyShot)
– (integrováno v těle)
Kompatibilní s telekonvertorem (1,4x)
-
Kompatibilní s telekonvertorem (2,0x)
-
Typ sluneční clony
Destičková, typ bajonet

Velikost a hmotnost

Rozměry (hloubka x délka):
73,5 x 84,7 mm
Hmotnost
373 g

Obsah balení

  • Sluneční clona (model): ALC-SH162
  • Přední krytka objektivu: ALC-F67S
  • Zadní krytka objektivu: ALC-R1EM
  • Měkké pouzdro
Placeholder

Funkce

Obrázek modelu FE 20mm F1.8 G

Kompaktní objektiv 20 mm F1,8 s vysokým rozlišením

Nejnovější optické technologie společnosti Sony, obsažené v širokoúhlém objektivu s pevnou ohniskovou vzdáleností a vysokou světelností, dosahují působivého rozlišení po celé ploše obrazu již od světelnosti F1,8. Objektiv je také pozoruhodně kompaktní a v kombinaci s tělem fotoaparátu s bajonetem E vytváří mobilní systém s vysoce výkonným automatickým ostřením, vynikajícím ovládáním a spolehlivostí pro širokou řadu potřeb při fotografování.

Obrázek modelu FE 20mm F1.8 G

Znamenité rozlišení po celé ploše snímku od světelnosti F1,8

Dva prvky AA (Advanced Aspherical) v inovativní optické konstrukci minimalizují aberaci, a zajišťují tak vynikající rozlišení po celé ploše obrazu již od nejvyšší možné světelnosti F1,8.

Zjistěte více

Obrázek modelu FE 20mm F1.8 G

Plynulý a přirozeně vypadající efekt bokeh

Kromě přesné kontroly sférické aberace, která ovlivňuje efekt bokeh, je objektiv FE 20mm F1.8 G vybaven kruhovou clonou s 9 lamelami, která přispívá k dosažení efektu bokeh a přirozeně vypadajících vysokých jasů, což jsou charakteristické rysy objektivů řady G.

Zjistěte více

Obrázek modelu FE 20mm F1.8 G

Realistická reprodukce bodových zdrojů

Objektiv obsahuje dva prvky AA (Advanced Aspherical) a tři skleněné prvky ED s extra nízkým rozptylem, které minimalizují předozadní odlesky, takže bodové zdroje světla jsou reprodukovány přesně a bez barevného rozmazání.

Zjistěte více

Obrázek modelu FE 20mm F1.8 G

Mimořádně rychlé a přesné automatické ostření se schopností sledování

Dva lineární motory XD (eXtreme Dynamic) snadno udržují krok s těly vysoce rychlých fotoaparátů Sony, přičemž plně využívají rychlost a přesnost automatického ostření a jeho schopnost sledování. Nové řídicí algoritmy umožňují plynule a bez prodlevy řídit rozsáhlou skupinu zaostřovacích členů objektivu, a tím poskytovat tiché a rychle reagující automatické ostření s nízkými vibracemi.

Zjistěte více

Obrázek modelu FE 20mm F1.8 G

Lehká konstrukce pro zvýšenou mobilitu a lepší manipulaci

Důmyslná optická konstrukce objektivu řady G, který váží 373 gramů, zahrnuje dva prvky AA. Malé rozměry a nízká hmotnost zvyšují mobilitu při použití s kompaktními fotoaparáty s bajonetem E a vytvářejí vyvážený systém, který je ideální pro použití na tříosých stabilizátorech nebo gripech pro příslušenství. Univerzální objektiv FE 20mm F1.8 G je vhodný pro řadu různých situací při fotografování a pořizování filmů.

Zjistěte více

Obrázek modelu FE 20mm F1.8 G

Výkon při fotografování zblízka, dokonce i pro selfie

Kromě ohniskové vzdálenosti 20 mm, která je skvělá pro pořizování selfie, nabízí objektiv minimální zaostřovací vzdálenost pouhých 0,19 metru v režimu automatického ostření, a dokonce jen 0,18 metru při ručním ostření. Představuje vynikající volbu pro upevnění na tříosý stabilizátor nebo grip, ať už fotografujete selfie, nebo jiné objekty.

Obrázek modelu FE 20mm F1.8 G

Antireflexní nanovrstva pro ostrý kontrast

Originální antireflexní nanovrstva od společnosti Sony vytváří přesnou a pravidelnou nanostrukturu na površích čoček, která nenarušuje průchod světla a současně potlačuje odrazy, jež mohou vést k odleskům a vzniku vícenásobných obrazů. Maximální možné omezení vnitřních odrazů umožňuje dosahovat vynikající čistoty obrazu a mimořádného kontrastu. (1. Antireflexní nanovrstva / 2. Sklo / 3. Procházející světlo)

Zjistěte více

Obrázek modelu FE 20mm F1.8 G

Odolnost proti prachu a vlhku

Konstrukce odolná proti prachu a vlhkosti zajišťuje spolehlivost nutnou při snímání v náročných venkovních podmínkách.

Zjistěte více

Obrázek modelu FE 20mm F1.8 G

Přirozená a lineární odezva manuálního ostření

Manuální ostření s lineární odezvou zajišťuje, že ostřící kroužek při manuálním ostření reaguje na drobné změny nastavení přímo a lineárně. Rotace ostřícího kroužku se projevuje přímo odpovídající změnou zaostření, takže ovládání působí okamžitým a přesným dojmem.

Zjistěte více

Obrázek modelu FE 20mm F1.8 G

Přizpůsobitelné tlačítko aretace zaostření

Prakticky umístěné tlačítko aretace zaostření nejen snadno ovládá aretaci zaostření, ale může být přiřazeno k mnoha dalším funkcím z nabídky přístupné skrz tělo fotoaparátu.

Zjistěte více

Obrázek modelu FE 20mm F1.8 G

Fluorová vrstva na předním členu

Přední člen objektivu disponuje fluorovou vrstvou, která odpuzuje vodu, olej a další nečistoty. Zároveň usnadňuje čištění těchto nečistot a otisků prstů, které na povrchu objektivu ulpívají.

Zjistěte více

Obrázek modelu FE 20mm F1.8 G

Snadné přepínání manuálního/automatického ostření

Velkou výhodou při focení objektů a situací, které vyžadují jemné nastavení manuálního ostření, je přepínač režimů ostření, který vám umožní okamžitě přepnout mezi automatickým režimem a režimem manuálního ostření.

Obrázek modelu FE 20mm F1.8 G

Vypínatelné cvakání kroužku clony

Kroužek clony obsahuje kromě poskytování rychlé odezvy vyžadované pro profesionální použití také přepínač, který zapíná a vypíná cvakání kroužku: po zapnutí poskytuje dotykovou zpětnou vazbu pro fotografování, zatímco po vypnutí umožňuje souvislé a tiché ovládání při pořizování filmů.

Zjistěte více

Obrázek modelu FE 20mm F1.8 G

Ekvivalent 30 mm na tělech fotoaparátů APS-C

Tento objektiv je dobře vyvážený i pro menší těla formátu APS-C, kdy poskytuje velmi užitečnou ohniskovou vzdálenost 30 mm při širokém zorném úhlu (ekvivalent pro formát Full-Frame). Ohnisková vzdálenost 30 mm je skvělá pro pořizování snímků ve městě, fotografování scenérií při pěší turistice nebo horolezectví a mnohé další situace. Model SEL20F18G je velmi doporučován pro uživatele jak fotoaparátů APS-C, tak i Full-Frame.

Obrázek modelu FE 20mm F1.8 G

Technologie společnosti Sony pro pořizování filmů podporují pokročilé filmování

Mezi výhody při pořizování filmů patří rychlé, přesné automatické ostření a sledování zajišťované lineárními motory XD objektivu, velmi široký 20mm zorný úhel při použití na tělech fotoaparátů Full-Frame (30mm při použití na tělech fotoaparátů APS-C nebo s nastavením zorného úhlu Super 35), vysoká světelnost F1,8, kompaktní a lehká konstrukce, vynikající výkon při snímání zblízka a další. Kromě malých rozměrů a nízké hmotnosti je tento objektiv díky své vnitřní konstrukci ostření vhodný pro použití na kompaktních tříosých stabilizátorech nebo gripech pro vlogování a další aplikace.

Zjistěte více

Umožňuje užití různých filtrů

Tento objektiv umožňuje na rozdíl od mnoha dalších ultraširokoúhlých objektivů používání kruhových polarizačních filtrů pro fotografování krajiny, ND filtrů pro pořizování filmů a dalších typů, takže uživateli nabízí rozsáhlé kreativní možnosti.

Zjistěte více