FE 16-35mm F2.8 GM

Kompletní specifikace a funkce

SEL1635GM

MOC

61 999,00 Kč

(včetně DPH a PHE poplatku)

Specifikace objektivu

Bajonet
Bajonet E společnosti Sony
Formát
Full-Frame, 35 mm
Ohnisková vzdálenost (mm)
16–35
Ekvivalent ohniskové vzdálenosti 35 mm (APS-C)
24–52,5
Skupiny/členy objektivu
13–16
Zorný úhel (35 mm)
107゚-63゚
Zorný úhel (APS-C)
83゚-44゚
Světelnost (F)
2,8
Světelnost (F)
22
Čepele clony
11
Kruhová clona
Ano
Minimální vzdálenost pro zaostření
0,28 m (0,92 stopy)
Maximální poměr zvětšení (x)
0,19
Průměr filtru (mm)
82
Stabilizace obrazu (SteadyShot)
– (integrováno v těle)
Systém zoomu
Příručka
Kompatibilní s telekonvertorem (1,4x)
-
Kompatibilní s telekonvertorem (2,0x)
-
Typ sluneční clony
Destičková, typ bajonet

Velikost a hmotnost

Rozměry (hloubka x délka):
88,5 x 121,6 mm (3 1/2 x 4 7/8 palce)
Hmotnost
680 g (24 oz)

Obsah balení

  • Sluneční clona (model): ALC-SH149
  • Přední krytka objektivu: ALC-F82S
  • Zadní krytka objektivu: ALC-R1EM
  • Krabice
Placeholder

Funkce

Obrázek modelu FE 16-35mm F2.8 GM

Rychlé a vysoké rozlišení F2,8 se zoomem 16–35 mm

První širokoúhlý objektiv G Master se zoomem dokáže pro co nejlepší výsledek plně využít vysokého rozlišení, které nabízejí nejnovější i budoucí fotoaparáty. Spojuje v sobě nejmodernější optické i mechanické technologie společnosti Sony a přináší tak vynikající vykreslení a zřetelnost.

Obrázek modelu FE 16-35mm F2.8 GM

Vysoké rozlišení celého snímku

Nekompromisní optický design zajišťuje neuvěřitelně vysoké rozlišení a kontrast. Krajiny, architektura, interiéry i další rozsáhlé objekty zachytíte s vynikající ostrostí na celé ploše snímku. Asférické členy minimalizují zkreslení a členy ze skla ED (s extra nízkým rozptylem) účinně potlačují chromatickou vadu.

Další informace

Ilustrace znázorňující strukturu antireflexní nanovrstvy

Jasnost a kontrast v jakémkoli světle

Originální antireflexní nanovrstva od společnosti Sony potlačuje falešné odrazy, které mohou způsobovat odlesky a vícenásobný obraz v protisvětle a dalších náročných světelných podmínkách. Výsledkem je jednotně vysoký kontrast a čistý obraz. Nepřítomnost odlesků v širokém spektru úhlů dopadu světla nabízí větší flexibilitu při komponování záběru, zejména u širokoúhlých ohniskových vzdáleností. (1. Antireflexní nanovrstva / 2. Sklo / 3. Pronikající světlo)

Další informace

Obrázek modelu FE 16-35mm F2.8 GM

Rozlišení a efekt bokeh dosáhly nových výšin

Tento objektiv používá dva členy Sony XA (extrémně asférické) s povrchovou úpravou přesnou na 0,01 mikronu. Zkreslení, které se u širokoúhlých objektivů se zoomem objevuje, je pečlivě minimalizováno, stejně jako astigmatismus a zakřivení pole. Nehezký efekt bookeh ve tvaru cibulových kroužků efektivně potlačují extrémně asférické členy (XA), na nezaostřených oblastech tak vynikne krásný efekt bokeh s plynulými přechody.

Další informace

Obrázek modelu FE 16-35mm F2.8 GM

Fantastický efekt bokeh na pozadí

Při snímání zblízka s použitím clony F2.8 dosáhnete nádherného efektu bokeh na pozadí. Tuto funkci můžete použít například při snímání portrétů: na dynamickém uměleckém pozadí, který vytváří výrazný efekt bokeh, s plynulými přechody váš objekt skutečně vynikne.

Obrázek modelu FE 16-35mm F2.8 GM

Optimální rozlišení při jakékoli ohniskové vzdálenosti

Vysoké rozlišení je stále stejně kvalitní od nekonečna až po nejkratší zaostřovací vzdálenosti. Tento objektiv používá systém plovoucího zaostření se dvěma samostatně poháněnými skupinami objektivu. Tento systém pomáhá udržet všechny typy aberace na minimu, a zajistit tak ostrý obraz s vysokým rozlišením od zaostření na nekonečno, třeba při fotografování krajin, až po ostření zblízka u portrétů a podobných objektů.

Další informace

Obrázek modelu FE 16-35mm F2.8 GM

Rychlé a přesné automatické ostření

Dvojí systém pohonu zaostření DDSSM (Direct Drive SSM), využívající originální piezoelektrické motory od společnosti Sony, přímo pohání dvě skupiny ostřicích členů v plovoucí konfiguraci ostření. Umístění skupin ostřicích členů je mimořádně přesné, aby bylo možné dosáhnout co nejpřesnějšího zaostření. Systém DDSSM je navíc tichý, takže je ideální nejen k pořizování fotografií, ale i k natáčení filmů.

Další informace

Obrázek modelu FE 16-35mm F2.8 GM

Lehký, kompaktní a velmi snadno přenosný

Snížení velikosti a hmotnosti – nejlepší ve své třídě – jde ruku v ruce se stále vynikajícím optickým výkonem. Tento objektiv je ideální pro kompaktní modely s bajonetem E: jejich zkombinováním získáte mimořádně přenosný a skladný systém, který si s sebou snadno sbalíte na turistické nebo horolezecké fotografické výpravy.

Obrázek modelu FE 16-35mm F2.8 GM

11 lamel zvyšuje působivost efektu bokeh

Originální kruhová clona Sony s 11 lamelami přispívá k ještě kvalitnějšímu efektu bokeh. Přepracovaná konstrukce i použité materiály zajišťují kruhový tvar clony a přísné standardy okrouhlosti objektivu umožňují dosáhnout nekompromisního efektu bokeh v celé jeho kráse.

Další informace

Obrázek modelu FE 16-35mm F2.8 GM

Plynulý a všestranný provoz

Tlačítko aretace zaostření, kroužek pro manuální ostření, tlačítko AF/MF a další ovládací prvky zajišťují všestranné ovládání pouhým dotykem prstu. Tlačítko aretace zaostření je možné přizpůsobit a prostřednictvím nabídky fotoaparátu mu přiřadit řadu funkcí podle potřeb uživatele.

Další informace

Obrázek modelu FE 16-35mm F2.8 GM

Přední člen s fluorovou vrstvou

Přední člen objektivu disponuje fluorovou vrstvou, která pomáhá chránit před ulpíváním prachu a otisků prstů a usnadňuje jejich setření v případě, že na povrchu objektivu přece jen ulpí.

Další informace

Ilustrace popisující provedení odolné proti prachu a vlhku

Vysoká spolehlivost v drsném prostředí

Celková konstrukce tohoto objektivu je odolná vůči prachu a vlhkosti, což zajišťuje lepší ochranu a spolehlivost při snímání v náročném prostředí. Můžete směle fotografovat v mírném dešti nebo za větrného počasí.

Další informace