300 mm F2,8 G SSM II

Kompletní specifikace a funkce

SAL300F28G2

MOC

248 370,00 Kč

(včetně DPH a PHE poplatku)

Specifikace objektivu

Bajonet
Bajonet A společnosti Sony
Formát
Full-Frame, 35 mm
Ohnisková vzdálenost (mm)
300 mm
Ekvivalent ohniskové vzdálenosti 35 mm (APS-C)
450 mm
Skupiny/členy objektivu
12/13 (včetně filtru)
Zorný úhel (35 mm)
8° 10'
Zorný úhel (APS-C)
5° 20'
Světelnost (F)
2,8
Světelnost (F)
32
Čepele clony
9
Kruhová clona
Ano
Minimální vzdálenost pro zaostření
2,0 m
Maximální poměr zvětšení (x)
0,18x
Průměr filtru (mm)
42 mm (výlučný)
Stabilizace obrazu (SteadyShot)
– (integrováno v těle)
Kompatibilní s telekonvertorem (1,4x)
Kompatibilita
Kompatibilní s telekonvertorem (2,0x)
Kompatibilita

Velikost a hmotnost

Rozměry (Š x V x H)
122 x 242,5 mm
Hmotnost
2340 g (bez držáku na stativ)

Poznámky

*
„Ekvivalent ohniskové vzdálenosti 35 mm (APS-C)“ a „Zorný úhel (APS-C)“ pro digitální fotoaparát s výměnnými objektivy a obrazovým snímačem formátu APS-C.

Obsah balení

  • Sluneční clona na objektiv (ALC-SH0012: kulatá, nasazovací)
  • Přední krytka objektivu
  • Zadní krytka objektivu
  • pevné pouzdro
  • Popruh objektivu
  • Zásuvný kruhový polarizační filtr
Placeholder

Funkce

Obrázek modelu 300 mm F2,8 G SSM II

Vynikající rozlišení se skvělým efektem bokeh

Propracovaná optická konstrukce objektivu G, která zahrnuje sklo ED s extra nízkým rozptylem pro optimální potlačení aberace, poskytuje tomuto vysoce výkonnému teleobjektivu dokonalé spojení vysokého rozlišení a vynikajícího kontrastu v zaostřených oblastech s nádherně plynulým efektem bokeh na pozadí, který umožňuje objektu vyniknout a vytvořit vizuální dojem hlubokého prostoru.

Obrázek modelu 300 mm F2,8 G SSM II

Čistý obraz s ostrým kontrastem

Kromě přesné optické konstrukce je použita technologie antireflexní nanovrstvy společnosti Sony vytvářející povrchovou vrstvu na objektivu s přesně definovanou pravidelnou nanostrukturou, jež účinně potlačuje odrazy, které mohou způsobovat odlesky a vícenásobné obrazy. Celkovým výsledkem jsou mimořádná čistota a ostrý kontrast, které společně dodávají vynikající rozlišení.

Obrázek modelu 300 mm F2,8 G SSM II

Rychlejší sledování a lepší odezva

Systém pohonu automatického ostření SSM společnosti Sony je sám o sobě potřebnou funkcí, která nabízí výjimečně plynulou a tichou činnost. Nový obvod pohonu LSI posouvá výkon na novou úroveň, neboť dosahuje významně rychlejšího sledování objektů s automatickým ostřením než předchozí modely a jeho zásluhou je systém pohonu SSM pohotovější než kdykoli předtím.

Obrázek modelu 300 mm F2,8 G SSM II

Pohon ostření s ultrazvukovým motorem (SSM)

Ultrazvukový motor (SSM) je piezoelektrický systém pohonu, který přispívá k plynulé a tiché činnosti automatického ostření. Jeho schopnost dosáhnout vysokého točivého momentu při nízkých otáčkách přispívá k rychlému zahájení a ukončení odezvy a také k přesnému nastavení do správné polohy. Pro fotografa to znamená rychlé, tiché a přesné zaostření.

Obrázek modelu 300 mm F2,8 G SSM II

Vytříbené provozní zkušenosti

Čtyři tlačítka aretace zaostření kolem tubusu objektivu poskytují snadný přístup bez ohledu na způsob držení fotoaparátu. Důkladná pozornost, kterou společnost Sony věnuje snadné obsluze, je také patrná z duálních režimů přímého manuálního ostření (DMF), přepínače rozsahů ostření a funkce, která měří vzdálenost k objektu před zaostřením.

Obrázek modelu 300 mm F2,8 G SSM II

Odolnost proti prachu a vlhku

Ty nejzajímavější snímky se často pořizují za náročných podmínek. Proto byl při konstrukci objektivu kladen důraz na odolnost proti prachu a vlhkosti, abyste se při pořizování takových snímků mohli na tento model spolehnout.

Sluneční clona na objektiv z uhlíkových vláken

Sluneční clona na objektiv je důležitou součástí optické konstrukce objektivu a měla by být použita vždy, když je vyžadován optimální výkon. Tento objektiv je dodáván se sluneční clonou na objektiv z uhlíkových vláken, která je lehká a lemovaná sametovými vlákny účinně pohlcujícími rušivé světlo.