Jasný přístup k životnímu prostředí

Objektivy Sony jsou proslulé svým výkonem – umožňují vám kdykoli spolehlivě zachytit každý okamžik. Jejich jedinečnost však spočívá v tom, že jsou výsledkem celé řady inovací a péče o životní prostředí.

Program péče o životní prostředí a zachování zdrojů společnosti Sony

Kromě výroby kvalitních produktů společnost Sony i nadále usilovně pracuje na svém plánu „Na cestě k nule“, aby měly její obchodní aktivity a produkty nulový dopad na životní prostředí. Mimo to, že u svých produktů nabízíme nespočet uživatelských výhod v podobě nízké hmotnosti a snadného používání, se také díky ustavičným změnám snažíme co nejvíce snížit spotřebu energie a surovin a zejména omezit vyprodukovaný odpad.

Funkčnost, krása a péče o životní prostředí 

Celková hmotnost objektivu FE 600mm F4 GM OSS byla v porovnání s modelem 500mm F4 G SSM snížena o více než 10 %.   

[1] Objektiv 500mm F4 G SSM [2] Digitální zrcadlovka A900 [3] Objektiv FE 600mm F4 GM OSS [4] Fotoaparát ILCE-9

Navržen tak, aby omezil odpad

Předělání součástí tubusu

Díky tomu, že jsme se opět zaměřili na strukturu a optimalizaci tubusu, jsme vytvořili konstrukci, která vyžaduje méně zdrojů a jde ruku v ruce s naším plánem „Na cestě k nule“. I nadále se budeme snažit omezit spotřebu surovin.

Nižší podíl nerecyklovaného plastu

V porovnání s předchozími výměnnými objektivy byl podíl použitého nerecyklovaného plastu snížen přibližně o 34 %.

Obrázek je pouze ilustrační.

Vysoce efektivní konstrukce objektivu

Díky nepřekonatelné přesnosti jedinečných vysoce asférických (XA) členů objektivu společnosti Sony a lehkému fluoritu namísto optického skla bylo možné výrazně snížit hmotnost objektivu, aniž by došlo ke ztrátě jeho kvality.

Snímek objektivu 500mm F4 G SSM
500mm F4 G SSM

[1] Sklo ED (s extra nízkým rozptylem)

Snímek objektivu FE 600mm F4 GM OSS
FE 600mm F4 GM OSS

[1] Objektiv s fluoritem [2] Extrémně asférický objektiv (objektiv XA) [3] Sklo ED (s extra nízkým rozptylem)

Výkon pro profesionály

Vynikající kvalita obrazu, kterou objektivy Sony nabízí, vám umožňuje zachytit celou řadu jedinečných a úchvatných zážitků a momentů. Objevte nekonečnou kreativitu, jež spočívá v rozsahu, rozměru a hloubce, které najdete pouze u ultrateleobjektivu. 

Snímek pokroku pro profesionální fotografy
Pokrok pro profesionální fotografy

Majitelům superteleobjektivů s vysokou světelností se díky využití hořčíkové slitiny zásadně uleví. Snížení celkové hmotnosti a její rovnoměrnější rozložení zajistí, že budete vždy připraveni pořídit dokonalý snímek.

Snímek vysoce asférických (XA) členů objektivu mimořádně vysoké třídy
Vysoce asférické (XA) členy objektivu vysoké třídy

Vysoce asférické (XA) členy objektivu Sony jsou vyráběny způsobem, který má za cíl uživateli nabídnout přesný povrch a působivé rozlišení. Díky výslednému plynulému efektu bokeh se hodí k pořizování nádherných snímků při vysokém přiblížení.

Špičková inovace, která nepřehlíží životní prostředí

Shuhei Kaneko

Projektový manažer objektivů FE 400mm F2.8 GM OSS a FE 600mm F4.0 GM OSS

Snímek Shuheie Kaneka

Od té doby, kdy jsem se v průběhu vývoje vydal fotit na mnoho míst, je pro mě maximálně důležitý vysoký výkon zobrazení, jednoduchý výběr kompozice v rámci sledování objektů a pohodlné přenášení díky menší hmotnosti – díky tomu je možné zachytit jedinečné momenty při sledování pohybujících se objektů daleko od fotografa.

Kromě nové optické konstrukce a snížené hmotnosti, které jsme docílili použitím lehké hořčíkové slitiny, jsme se zároveň věnovali i otázkám životního prostředí a omezili jsme množství zdrojů použitých k výrobě členů objektivu a snížili podíl nerecyklovaného plastu.

Špičková technologie společnosti Sony rovněž souvisí s naší péčí o životní prostředí a já jakožto inženýr bych rád lidem sdělil, že ta úžasná tvůrčí práce, kterou fotografové šíří světem, v sobě nese i kus našeho zájmu o šetrnost k životnímu prostředí, o kterou prostřednictvím našich vyměnitelných objektivů usilujeme.

Podívejte se na další produkty Sony, které jsou ohleduplné k životnímu prostředí
Obrázek produktu Složený z úžasných nápadů
Složený z úžasných nápadů

Společnost Sony vytvořila složený obrazový snímač CMOS full-frame s integrovanou pamětí pro výkonný model α9. Výsledkem je menší a lehčí profesionální fotoaparát vyrobený z méně zdrojů.

Snímek produktu
Udržitelnost zní skvěle

Oproti fiskálnímu roku 2018 usiluje společnost Sony o 10% snížení množství prvotních plastů v produktech (vyjma balení), jak se k tomu zavázala v programech Road to Zero a Green Management 2025. Už více než 10 let vylepšujeme výkon recyklovaných materiálů, které využíváme v našich audioproduktech.

Obrázek robota Aibo
Aibo

Na svět přišel nový revoluční obal. Robot Aibo je dodáván měkce zachumlaný a chráněný před poškozením v plstěném obalu, který je z 50 % tvořen recyklovanými plastovými lahvemi PET (polyethylentereftalát).