Xperia™ Ear

Je dobré vědět, jak šetrný je k prostředí

Mobilní zařízení přinesla revoluci do našich životů a práce a jejich inovativní funkce a konstrukce dláždí cestu k lepší budoucnosti. Takové zařízení je i Xperia™ Ear. Přečtěte si, jak hledáme rovnováhu mezi obchodním růstem a ochranou životního prostředí.

Inovativní produkty musí být šetrné k životnímu prostředí

Pokud chcete mít mobilní zařízení všude s sebou a užívat jej bez starostí, musí být odolné vůči nárazům. Jeho výroba si tak žádá materiál se správnými vlastnostmi. Model Xperia™ Ear je vyrobený z recyklovaného plastu SORPLAS™, který je speciálně upravený pro potřeby společnosti Sony.

Xperia™ Ear a smartphone

Co je Xperia™ Ear?

Jedná se o nové chytré zařízení, které si dáte do ucha, a můžete snadno komunikovat. Pomocí digitálního asistenta můžete kontrolovat poštu, telefonovat nebo si plánovat program, aniž byste museli vzít smartphone do ruky. 

Příspěvek k lepšímu světu

Jen přát si nestačí. Důležité je vytyčit si konkrétní cíle a pracovat na jejich dosažení. Sledujeme, na které díly spotřebováváme nejvíc plastů, abychom dosáhli našich cílů na omezení jejich spotřeby.

Ještě víc recyklovaných plastů

Dobíjecí pouzdro modelu Xperia™ Ear. Ve společnosti Sony jsme zvážili způsoby využití produktu a rozhodli se pro materiál SORPLAS™, který pouzdru zajišťuje optimální odolnost a otěruvzdornost. Díky neustálému testování a vylepšování jsme dosáhli kvality vhodné pro naše špičkové produkty, přičemž využíváme přibližně 45 % recyklovaných plastů. Materiál SORPLAS™ využívaný pro model Xperia™ Ear je navíc vyrobený z odpadních optických disků z továren, nerecyklovatelných lahví a podobných surovin.

Odolnost proti pádu

Odolnost proti pádu

Vnější pouzdro musí být dost odolné, aby ochránilo uložená sluchátka a vestavěnou nabíječku. Výsledkem mnoha nárazových testů a konstrukčních úprav je lepší pohlcování otřesů a vyšší odolnost vůči nárazům.

Krása, která trvá

Krása, která trvá

Stejně odolná musí být i povrchová úprava, aby vydržela doteky mastných rukou, převalování v batohu i náročné zacházení na cestách. Klademe proto důraz na přilnavost nátěru a chemickou odolnost.

Úplně nové balení

Naše balení navrhujeme tak, aby bylo působivé, šetrné k životnímu prostředí a nenáročné na zdroje. Například jsme změnili jeho strukturu tak, aby vyžadovala méně papíru. Je to všehovšudy skvělé balení.

O 30 % nižší hmotnost

Většinu našich balení vyrábíme z kartonu, který zajišťuje dostatečnou ochranu během přepravy. Obal modelu Xperia™ Ear je z recyklovaného vlnitého papíru, který je v porovnáním s běžným kartonem lehčí a současně dost pevný. Výsledkem pak je nižší hmotnost a výrazně menší spotřeba papíru.

Krásný a hladký povrch

Z vnější strany obalů používáme špičkový papír s hladkým povrchem. A díky nové technologii vkládáme do ohybů papíru malé zářezy, aby naše balení zářila krásnými potisky a precizními hranami.

Balení modelů Xperia™

Naprosto precizní kontrola chemických látek

Společnost Sony vyvinula svoje vlastní standardy na poli chemických látek, které používá ve svých dílech a zařízeních po celém světě. Vezměme si jako příklad bromované zpomalovače hoření (BFR). Některé z těchto látek jsou pro lidi škodlivé, přičemž mají tendenci se kumulovat v přírodě a živých organismech. Společnost Sony Mobile Communications šla v roce 2002 ostatním příkladem a ve svých mobilních telefonech (v jejich obvodových deskách, kabel a krytech) přestala tyto látky používat. Při výrobě modelu Xperia™ Ear postupujeme stejně jako u smartphonů a tabletů Xperia™ – takže látky BFR neobsahují.

Další krok k dosažení nulové ekologické stopy na poli mobilních technologií

Společnost Sony svým plánem „Na cestě k nule“ výrazně přispívá k udržitelnosti. Abychom dosáhli cílů tohoto plánu, máme při vývoji našich chytrých zařízení vždy na mysli úsporu zdrojů. Využíváme tak stále víc recyklovaných plastů, a naopak omezujeme spotřebu papíru. Přijali jsme také výzvu a rozšiřujeme ekologické iniciativy na stále nové produkty a oblasti.

Dostupnost modelů se v různých zemích a oblastech liší.
[Informace jsou založené na výzkumu společnosti Sony z ledna 2017.]

Chytré produkty Xperia™

Podívejte se na další produkty Sony, které jsou ohleduplné k životnímu prostředí