Hudební festivaly pro podzim 2016

Dokonalý průvodce pro přežití

Pokud se chystáte na některý z hudebních festivalů, které se konají na podzim 2016, rozhodně nepodceňte přípravu! Hudební festivaly představují jednu z nejlepších příležitostí, jak na vlastní oči vidět všechny oblíbené skupiny, jak se seznámit s novými lidmi, užít si dobré jídlo a prožít nezapomenutelné okamžiky.

Pokud si chcete hudební festival maximálně užít, klíčem je pořádně se připravit. Nemusíte si ale s ničím lámat hlavu – připravili jsme pro vás seznam nejdůležitějších věcí, bez kterých se na hudebním festivalu neobejdete. Po přečtení budete vědět, co si obléct, co s sebou zabalit a jak se na takovou výjimečnou událost připravit.

Než vyrazíte na nezapomenutelný víkend, přečtěte si našeho „průvodce pro přežití na hudebním festivalu“.

Co na sebe

Na rozdíl od festivalů Coachella, Lollapalooza a dalších akcí pořádaných v parném létě vás na podzim čeká poměrně chladnější počasí.

Dámy, nemusíte se nutně vzdávat bohémského stylu. Stačí obléct kimono s potiskem nebo svůj outfit doplnit slamákem. Pokud se ale nechcete celou dobu třást zimou, krátký top radši nechte ve skříni.

Ani pánové by neměli zapomínat na teplejší kousky oblečení a přibalit si s sebou flanelku nebo čepici. Vrstvení je základ. Jedině tak můžete libovolně odhazovat nadbytečné svršky, když se zahřejete tancem v tanečním stanu.

Pravidlem číslo jedna pro obě pohlaví je obutí pohodlných bot. Boty s rovnou podrážkou, které nabízejí značky Vans a Converse, se stanou vaším nedocenitelným parťákem a po celodenním tancování na ně nedáte dopustit.

Co s sebou

To nejdůležitější (jako je vstupenka nebo náramek, telefon a hotovost) už určitě máte. Ale jsou i další věci, bez kterých by to na hudebním festivalu nebylo to pravé ořechové:

Opalovací krém s ochranným faktorem

Když se celý den na slunci pohupujete v rytmu hudby, pak nezapomeňte na krém s vysokým ochranným faktorem. Bez něj nejspíš skončíte s nepříjemným spálením a další den v práci nebo ve škole protrpíte.

Levné sluneční brýle

Na hudební festival byste neměli vzpomínat jako na akci, na které jste si rozbili své drahé sluneční brýle. Pokud se chcete bezhlavě vrhnout do davu (nebo se jen budete prodírat zástupy lidí až k pódiu), může se totiž lehce stát, že své brýle ztratíte nebo rozbijete.

Znovu použitelná láhev na vodu

Dehydratace není žádná legrace. Pokud to pravidla festivalu dovolují, vezměte si s sebou znovu použitelnou láhev na vodu a včas si zjistěte, kde si vodu můžete doplnit. Vaše tělo vám za to poděkuje.

Dezinfekce na ruce / vlhčené ubrousky

Mobilní WC, k tomu není co dodat.

Přenosná nabíječka

Váš telefon se z neustálého posílání fotografií z vystoupení oblíbených interpretů na Instagram a do aplikace Snapchat nejspíš vybije. V takovém případě bude přenosná nabíječka vaším zachráncem, a to hlavně v případě, že se vám přátelé ztratí z dohledu.

Bezdrátové reproduktory

Pokud plánujete na hudebním festivalu přespat, možná se vám budou hodit bezdrátové reproduktory, abyste se ani u stanu nenudili. Pokud nedáte za žádných podmínek dopustit na kvalitu, pak by se do hledáčku vašeho zájmu měl dostat špičkový reproduktor Bluetooth® od SONY pro zvuk s vysokým rozlišením, se kterým se budete moci těšit z čistého a zřetelného zvuku s vysokým rozlišením. Ohromí vás, jak realistický zvuk přináší – rozdíl od živého vystoupení je téměř neznatelný.

Pořádná příprava

Naplánujte si, které interprety chcete v daný den vidět.

Pár dní předem si sestavte plán nebo si stáhněte aplikaci daného festivalu do telefonu. Nejspíš se vám stane, že se vám některá vytoužená vystoupení budou krýt a vy tak budete muset jedno z nich oželet. Ale když si vše včas naplánujete, využijete svůj čas na maximum.

Napište si telefonní čísla svých přátel na papír.

Než se vrhnete do centra dění, nezapomeňte si na kus papíru poznamenat telefonní čísla svých přátel a bezpečně ho uložit do peněženky. Když se vám pak v poledne vybije telefon a budete nuceni si od někoho telefon půjčit, budete vědět, na jaká čísla zavolat.

Domluvte si místo setkání.

Na festivalu se vám zákonitě stane, že své přátele ztratíte z dohledu. Na mobilní telefony se spolehnout nemůžete, protože síť není na takových místech stabilní, a proto si stanovte místo, kde se po skončení vystoupení s přáteli znovu sejdete.

S předstihem si připravte svůj seznam skladeb.

Získáte tak nejlepší přehled o programu festivalu a všech účinkujících. Nezapomeňte se také zajít podívat na méně známé interprety. Jsou to právě hudební festivaly, které nabízejí možnost seznámení s novými hudebními objevy.