VYCHUTNEJTE SI DŮMYSLNOST

Slice of living

Pohodlnější domácí zábava

Zasáhne vás děj na obrazovce televizoru Sony, ale místnost zůstane stejně příjemná jako vždy. Tajemství: nový design, který se řídí designem interiéru.

Designérova paleta

Design vhodný do jakéhokoli prostředí 

Představte si designérovu paletu. Jsou na ní tvary, vzory a další prvky, které se nachází ve výřezu z obývacího pokoje. Většina výřezů by obsahovala ploché předměty tvaru obdélníku, např. obrázky na zdi, knihy na poličce nebo talíře na stole. Proto jsme při navrhování produktu využili těchto tvarů jako základních stavebních kamenů.

Díky využití této palety a obdélníku jako vzoru pro vzhled a styl našich nových televizorů je tenké provedení v harmonii s vaším obývacím pokojem, ale přesto také vynikne.

Základem je pohodlí obývacího pokoje

Vlivem ztenčování obrazovek a rámů jsou televizory méně výrazné coby hmotné předměty v pokoji, naopak místnost jako celek silněji ovlivňuje divácký zážitek. Přestože jsme cílili na strhující zážitek, jaký lidé očekávají od modelu BRAVIA®, uvědomili jsme si, že bychom měli myslet dál a soustředit se na pohodlí obývacího pokoje. Tato rozšířená perspektiva – nejen sledování jako takové, ale širší pohled na sledování v obývacím pokoji – inspirovalo design Slice of Living. Tako, hlavní umělecký ředitel

Nový standard jednoduchého složení

Jednoduchý design televizorů řady BRAVIA® 2016 souzní se vzhledem obývacího pokoje, protože se skládá z obdélníkových tvarů. Stojany působí jako části zdí nebo podlahy, obrazovky připomínají okna nebo obrazy. Nejsou jen tenké, zároveň také neobsahují žádné rušivé prvky. V produktech nové řady je možné vést kabely stojanem, takže jsou skryté ze všech stran. Vytvořili jsme nový standard elegantního televizoru pro pohodlí vašeho obývacího pokoje.

ŘADA ZD9

Kompaktní a výkonný: design ztělesňující dokonalý zážitek ze sledování

Řada ZD9 snoubí rovnováhu harmonie prostoru našeho designu Slice of Living a vytříbený vzhled – dokonalé provedení špičkových modelů přinášejících dokonalý zážitek ze sledování. Při pohledu zepředu na vás působí propracovaný design v podobě jednoduchého černého panelu, divák si tak může nerušeně vychutnat úchvatný obraz v rozlišení 4K s širokým dynamickým rozsahem (HDR, High Dynamic Range).

Při pohledu z boku spatříte dokonalé spojení předního a zadního panelu, jejichž prémiový povrch v barvě zlata zajišťuje výrazným metalickým akcentem další vizuální dimenzi.

Zadní panel tvoří jednotný vzor mřížky odlehčující linie jednotlivých částí a odkazující na architektonické geometrické tvary interiéru, čímž dále vizuálně dotváří prostředí, v kterém se nachází. Provedení zcela ukrývá veškeré kabely a zajišťuje tak televizoru dokonalý vzhled z kteréhokoli úhlu.

Řada XD94/93

Nádherně vyvážený design

Za vynikajícím obrazem řady XD94/93 s rozlišením 4K a technologií HDR stojí dvě vrstvy zobrazovacího panelu s novou technologií Slim Backlight Drive™ navrženého tak, aby z každého obrazu vytěžil to nejlepší. Obě vrstvy jsou zdánlivě odděleny zlatou linií vedoucí po stranách televizoru. Elegantní plochý rám vytváří vizuální spojení mezi všemi stranami a zdůrazňuje velmi tenké provedení televizoru.

Naše odhodlání vytvářet krásný design prostupuje každý prvek televizoru včetně stojanu. Řada XD94/93 se vpředu honosí elegantním zkoseným stojanem, který doslova nadnáší televizor, čímž mu dodává dojem lehkosti, zároveň však zajišťuje jeho stabilitu. Příjemná hliníková povrchová úprava stříbrné barvy dokonale doplňuje jak televizor, tak váš obývací pokoj.

Televizor můžete díky speciálnímu otvoru a držáku rovněž upevnit na stěnu, kde bude vypadat stejně přirozeně jako okno vašeho obývacího pokoje.

ŘADA XD85

Hliníkový rám řady XD85 využívá stejné jednoduché spojení panelů jako řada XD94/93, ale postranní linie je stříbrná a elegantní přední panel stojánku je zkosený směrem dovnitř.

Design a zpracování na stejné vlně

Jak by se lidem líbil design Slice of Living? Abychom to zjistili, zeptali jsme se obyvatel několika států. Zpětná vazba k výrobkům, zejména stojanům, které jsme vyrobili v mnoha tvarech, sklonech a barvách a z různých materiálů, nám umožnila soustředit se na to důležité. Jakmile jsme si byli jisti, že tohle je ten správný směr v designu, začali jsme pracovat na detailech s našimi techniky. Naše spolupráce umožnila realizovat i tyto konstrukčně složité televizory bez nutnosti uchylovat se ke kompromisu. Yokota, umělecký ředitel

Naše nové modely BRAVIA® nabízí víc než jen výjimečnou konstrukci a nádherný design. Jsou částí naší větší mise s cílem změnit způsob, jakým přemýšlíte o zábavě ve svém domově. Díky porozumění tomu, jak produkty souvisí a interagují se svým okolím, můžeme přinést silné emocionální prožitky, které změní způsob, jakým posloucháte, hrajete a sledujete. Objevte změny, které do vašeho domova může přinést Sony.