Čisté geometrické linie

Symfonie audiovizuálních a interiérových prvků

Domácí zábava se neustále vyvíjí. Jak to ale udělat, aby se televizory a domácí kina doplňovaly s interiérem naší domácnosti? Odpovědí může být sjednocení jednotlivých prvků z různých produktů tak, aby vzájemně ladily.

Harmonie spojující produktové kategorie

Naše snaha o nalezení designu, který by úchvatný zážitek ze sledování televizorů BRAVIA® zdůraznil křišťálově čistými liniemi, začala v roce 2010 verzí Monolithic Design a pokračovala v roce 2013 stylem Sense of Quartz. Další fází jsou čisté geometrické linie z roku 2014. Základní funkce televizorů získávají podobu čistých a minimalistických geometrických tvarů. Design inspirovaný touto myšlenkou posouvá zážitek ze sledování na novou úroveň a zároveň se stará o to, aby jednotlivé prvky ladily s bytovým interiérem i dalšími, převážně geometrickými tvary v místnosti.

Domácí zábava značky Sony nabízí v roce 2015 ještě zajímavější design, který zdůrazňuje spojení televizorů, zvukových projektorů, přehrávačů Blu-ray Disc™ a dalších produktů, které společně tvoří celkovou kompozici místnosti. Tento design poskytuje novou úroveň harmonie, jednotná forma je však pouhý začátek. Systémy rovněž dobře ladí s nábytkem a celému interiéru dodávají atmosféru soudržnosti. Základní vlastnosti každého zařízení jsou zřetelné a jejich funkce a role jsou zvýrazněny čistými geometrickými tvary. Jednotlivé tvary se spolu zajímavým způsobem doplňují napříč produktovými kategoriemi. Všechna zařízení spolu přirozeně ladí bez ohledu na to, kam je umístíte, a představují jednotící prvek místnosti.

Funkce vystavené na odiv
Funkce vystavené na odiv
tvoří dokonalý soulad

Základní úloha obrazovky, reproduktorů, stojanů a dalších prvků je zvýrazněna kontrastní povrchovou texturou, například broušeným kovem nebo imitací textury kůže. Tyto výrazné materiály představují jednotící designový prvek, který zachází až do takových detailů, jako jsou identická zakřivení hran. Díky tomu spolu všechny produkty dokonale ladí a elegantně doplní každou místnost.

Design zdůrazňující funkci

Tako, hlavní umělecký ředitel

Samotný design postrádá smysl, pokud neztělesňuje základní myšlenku produktu – to, k čemu je určen. A není důvod přidávat k němu zbytečné doplňky. Když odstraníme vše, co není nezbytné, a ponecháme pouze základní úlohu zařízení, nevyhnutelně se dostaneme ke geometrickému tvaru. Díky čistotě této geometrie je jisté, že i odlišné tvary jednotlivých zařízení společně dokonale ladí. Jejich design je v přirozeném souladu, takže vytvářejí harmonický celek napříč produktovými kategoriemi.

Čistý, elegantní design

V řadě BRAVIA® jsou nyní ještě výraznější čisté geometrické linie, které zdůrazňují základní kvality televizoru. Představujeme vám nový design BRAVIA®, který s lehkostí propojí celý váš obývací pokoj.

Design i funkce

4K televizory BRAVIA® z roku 2015 jsou ve vašem obývacím pokoji jako doma. Vzhled každého jednotlivého prvku je doladěn tak, aby zvýrazňoval příslušnou funkci, takže každý systém navozuje dojem efektivity. Můžeme si toho všimnout například na obrazovce, která představuje klíčový prvek – je mnohem tenčí a vypadá jako čistá tabule. I stojan působí odlehčeně, je však dostatečně pevný. Hliníkový podstavec zaručuje stabilitu i velké obrazovce, minimalizuje však kontakt s podložkou. Efektivita designu se projevuje i na dalších prvcích, například na plovoucím inteligentním jádru pod obrazovkou, které je nyní tenčí a kompaktnější. Jemné pečlivé doladění dodává systému odlehčený vzhled.

Obsah se vznáší v prostoru na tenké obrazovce

Řada X900C

Obrazovka televizoru je pozoruhodně strohá. Prostý design si zaslouží přesně takové minimalistické a elegantní geometrické tvary, jaké najdeme u řady X900C. Panel uzavřený v naprosto minimalistickém rámu je v nejtenčím místě silný pouhých 4,9 mm, a to především díky kombinaci nových konstrukčních prvků a technologie „edge-coating“ patentované společností Sony. Sledovaný obraz se zdánlivě vznáší v prostoru. Stojan televizoru z extrudovaného hliníku je podobně odlehčený, ale zároveň velmi pevný, a vytváří dojem subtilní opory nesoucí obrazovku lehkou jako pírko. Při upevnění na stěnu obrazovka vypadá, jako by byla její dokonalou součástí, a vystupuje do prostoru o pouhých 40 milimetrů. Konstrukce zadní strany je úsporná a praktická – od chytrého systému vedení kabelů a ventilace až po promyšlené umístění držáku stojanu. A díky stylovému povrchu zadní strany imitujícímu texturu kůže vypadá televizor elegantně ze všech úhlů.

Skvělá kvalita obrazu podpořená výrazným zvukem

Řada X930C

Dokonalá geometrie se týká například obdélníkové plochy obrazovky s rozlišením 4K s trojúhelníkovým stojanem, který nabízí dostatek prostoru pro výkonné reproduktory. U modelu X930C se dokonce zdá, jako by se elegantní obrazovka doslova opírala o tělo, které podporuje intenzivní zvukový výkon. Při pohledu z boku je hlavní důraz kladen na samotnou obrazovku, rám pak nabízí zrcadlový povrch v tlumených, tmavých tónech. Elegantní povrch zadní strany imitující texturu kůže připomíná luxusní sedací soupravu a příjemně tak zapadá do obývacího pokoje. Kovaný hliníkový stojan zajišťuje dobrou stabilitu, ale zároveň zdůrazňuje štíhlé křivky a s lehkostí podpírá obrazovku i reproduktory. Dokonale vyvážená rovnováha spojuje kontrastní tvary obrazovky a reproduktorů.

Vzor jednoduchosti

Řada X850C

Model X850C, který se pyšní nejjednoduššími liniemi z celé řady BRAVIA®, stanovuje nové standardy pro 4K televizory. Základem designu jsou pouze nezbytné prvky (obrazovka a stojan), které se dokonale přizpůsobí interiéru každého obývacího pokoje. Broušený povrch elegantně doplňují přesně formované hrany, které zdůrazňují tenkou obrazovku a detaily z hliníku. Stojan televizoru je vyroben z masivního hliníku s vysokou pevností, zároveň však působí odlehčeným dojmem. Zrcadlový povrch stojanu odráží okolí televizoru, čímž potlačuje rušivé vlivy vlastní přítomnosti.

Umělecké dílo, které představuje dokonalý doplněk prostoru

Yokota, designér

Nové televizory BRAVIA® mají nyní tenčí obrazovku a vypadají ještě elegantněji. Za nádherným odlehčeným designem však stojí neuvěřitelná mravenčí práce při dolaďování jednotlivých prvků. Pro řadu X900C jsme vyvinuli novou technologii „edge-coating“ a vytvořili nový propracovaný stojan z extrudovaného hliníku, který je pevný a zároveň velmi tenký. Stojan pro řadu X930C je vyroben z pevného kovaného hliníku – tyto modely spočívají bezpečně na výsledcích kvalitních a prověřených výrobních postupů.

Design, který spojuje produkty a vytváří vnitřní harmonii

Design napříč kategoriemi přináší do vašeho domova úchvatnou zábavu prostřednictvím televizorů, zvukových projektorů a přehrávačů Blu-ray Disc™ značky Sony se sladěným vzhledem i zvukem. Tento design nabízí novou perspektivu, která dává systémům domácího kina zcela nový rozměr.

Jednotící prvek geometrie

Hledání neotřelého designu pro systémy domácího kina, které by elegantně ladily s nábytkem a prostředím moderního obývacího pokoje a především s televizory BRAVIA®, nás přivedlo k myšlence čistých geometrických linií zvukových projektorů a přehrávačů Blu-ray Disc™. Zdůraznili jsme pouze základní vlastnosti a funkce zařízení jsme zarámovali do minimalistických geometrických tvarů. Výsledné produkty mají jednotný design a dokonale ladí s bytovým interiérem, a to i při kombinaci různých produktových kategorií.

Každá funkce zařízení – například přehrávání úchvatného zvuku nebo prezentace působivého obrazu – je zdůrazněna dokonalým geometrickým tvarem a jedinečným provedením. Ve zvukových projektorech se v jednoduchých geometrických tvarech skrývají prvky, které se starají o dokonalý zvuk, například reproduktory a zesilovače. V přehrávačích disků Blu-ray Disc™ jsou naopak zvýrazněny části, které mají na starosti čtení a ovládání disků – přihrádka disku a ovladače. Tyto důležité prvky jsou navíc zdobeny speciálním matným, lesklým či jinak výrazným povrchem. Jednotné detaily společné pro každou produktovou kategorii, například speciální zakřivení pro lepší zvuk či imitace textury kůže na určitých plochách, zdůrazňují provázanost celých systémů.

Elegantní a solidní, stejně jako zvuk, který reprodukuje

Zvukový projektor HT-ST9

Zvukový projektor HT-ST9

Design špičkového zvukového projektoru HT-ST9 s vysokým rozlišením odráží jeho kvalitní zvukové parametry. Protáhlá skříň ve tvaru šestihranu ztělesňuje působivý zvukový výkon a hloubku. Boční plochy naznačují solidnost a dodávají modelu elegantní a jemný vzhled. Díky minimalizaci rovnoběžných ploch nabízí šestihranné provedení akustickou výhodu proti klasickým hranolovým systémům. Provedení z extrudovaného hliníku ukazuje na kompaktnost a luxus, které právem očekáváme u špičkových komponent. Boční strany jsou zdobeny povrchovou úpravou v imitaci textury kůže. Tento design vkusně doplňuje vzhled televizorů BRAVIA® a navíc zdůrazňuje kvalitu reproduktoru. Praktickou výhodou tohoto povrchu je také lepší přenos signálu Wi-Fi®.

Důraz na praktické možnosti dvou typů instalace

HT-CT780 / HT-CT380

Při pohledu ze strany představuje rovnoběžník tvořený zvukovými projektory dokonalý tvar na pracovní ploše či na zdi. V obou případech nabízejí modely HT-CT780 a HT-CT380 nezapomenutelný zážitek z poslechu. Díky kosodélníkovému tvaru tento produkt, běžně umísťovaný před televizor, odsouvá reproduktory mimo plochu obrazovky a v mírném náklonu je zvedá, aniž by bránily výhledu. Když zvukový projektor umístíte na stěnu, jeho speciální tvar šetří místo a podporuje směrování zvuku přímo ven. Tento způsob nabízí nejen optimální zážitek ze sledování televize, ale zároveň reproduktory elegantně začleňuje do vašeho obývacího pokoje.

Elegantní hranoly

BDP-S6500 / BDP-S5500

BDP-S6500 / BDP-S5500

Přehrávače disků Blu-ray Disc™ se běžně umísťují do blízkosti televizoru a reproduktorů. Použitím maximálně jednoduchého tvaru kvádru se nám podařilo dosáhnout ideální rovnováhy s ostatními komponenty. Díky minimalistickému stylu zařízení BDP-S6500 a BDP-S5500 tvoří každá funkční jednotka přehrávače samostatnou část. Jednoduché hranoly se od sebe navzájem liší jedinečnou povrchovou úpravou, například broušeným kovem kolem přihrádky na disk, lesklým povrchem ovládacích prvků nebo matným designem základny. Vše tvoří dohromady elegantní celek. Forma kombinující jednoduché geometrické tvary – v tomto případě zapuštěné hranoly – ztělesňuje myšlenku čistých geometrických linií.

Design podporující funkce produktu

Oikawa, designový manažer

Design čistých geometrických linií není jen o moderním stylu. Tento koncept vychází ze samotných funkcí produktu. U zvukových projektorů nás snaha o věrný přístup k akusticky ideální formě přivedla blíže ke geometrickým tvarům. Ve snaze zajistit maximální zážitek jsme usilovali o design, který dokáže naplno rozvinout potenciál všech funkcí produktu. Televizory a domácí kina Sony tento estetický prvek sdílejí, aby se jednotlivé technické produkty ve vašem pokoji elegantně doplňovaly.

Design napříč kategoriemi, který dokonale doladí celkovou atmosféru vašeho obývacího pokoje. Můžete si jej vychutnat v televizorech BRAVIA® a domácích kinech Sony. Vzhled i zvuk se přizpůsobí místnosti a nabídne vám pohlcující zábavu, která vás zcela jistě uchvátí.

Sony Design Záporný prostor

Co se ukrývá za špičkovým zvukem. Seznamte se s příběhy ze zákulisí designové inspirace.