První televize s technologií kognitivní inteligence

Zážitek úplného pohlcení, který vás potěší, osloví vás a bude vám připomínat okolní svět. To byl cíl, který poháněl vývoj televizorů BRAVIA XR™ – jsou postaveny na novém procesoru Cognitive Processor XR™ a navrženy tak, aby přemýšlely jako my a podle toho jednaly.

Přináší vám více vzrušení a emocí prostřednictvím obrazovky

Jak to vypadá ve skutečnosti? To je otázka, na kterou se televizory BRAVIA XR snaží odpovědět pomocí „kognitivní inteligence“. Ví, jak vidíme a slyšíme, takže se mohou více přiblížit lidské perspektivě, a poskytovat tak zážitek, který je blíže reálnému světu a vtáhne vás hlouběji do každé scény.

Co je kognitivní inteligence?

Způsob vnímání světa je založen na informacích, které z očí a uší přicházejí do mozku. Konvenční umělá inteligence detekuje a analyzuje prvky, jako jsou barva, kontrast a detaily, pouze jednotlivě. Procesor Cognitive Processor XR provádí křížovou analýzu všech prvků najednou stejně jako náš mozek.

Analyzuje stovky informací – úplně stejně jako lidský mozek

Za účelem dosažení tohoto realističtějšího pocitu rozděluje procesor Cognitive Processor XR obrazovku na stovky oblastí, ve kterých rozpoznává jednotlivé objekty, a to lépe než kdy předtím. Procesor navíc dokáže za sekundu zanalyzovat několik stovek tisíc různých prvků, ze kterých se skládá obraz – úplně stejně jako naše mozky.

Obrazy jako způsob, kterým naše oči vnímají svět
Rozdělená obrazovka s obrazem páva předvádí, jak lze úpravou barev, kontrastu, ostrosti a pohybu dosáhnout vyváženého obrazu
Každý prvek pomáhá vytvořit vyvážený realistický obraz

Pokud se podíváme na jednotlivé prvky, ze kterých se skládá obraz, a všechny je nastavíme na stejnou úroveň, výsledek může působit uměle, což divákovi může pokazit zážitek ze sledování. Díky analýze je každý prvek upraven tak, aby v kontextu s těmi ostatními poskytl nejlepší výsledek. Všechny prvky jsou tak v naprosté rovnováze a působí maximálně přirozeně.

Zaostřuje přesně tak jako naše oči

Pokud se na něco díváme, naše oči nezaostří na všechno najednou, ale zaměří se pouze na objekt, na který se soustředíme. Televizory BRAVIA XR pracují stejným způsobem – určí hlavní ohnisko scény a zvýší úroveň detailů objektu. Tím zajistí, že objekt získá realistickou hloubku ostrosti a vynikne stejně jako v reálném světě.

Obraz ženy ve vlaku znázorňující vylepšení televizoru BRAVIA XR v oblasti zaostření
Vytváření realističtějšího a podmanivějšího zvukového prostředí, s jakým se setkáte ve skutečném životě
Televizor zobrazuje zpívající ženu a zvukové vlny vycházející z jejího mikrofonu
Zvuk je umístěný tak, aby vás vtáhl do akce

Naše uši jsou schopné s pozoruhodnou přesností určit body, odkud v prostoru okolo nás přichází jednotlivé zvuky. Proto se nám občas zdá, že zvuk vycházející z televizoru, který má reproduktory umístěné po stranách nebo okolo rámu, neodpovídá obrazu. Televizory BRAVIA XR využívají pokročilé zpracování zvuku, aby zvuk přesně ladil s děním na obrazovce. Výsledkem je pocit, jako kdybyste byli uprostřed akce.

Zážitek z virtuálního zvuku mimořádných rozměrů 

Zatímco běžné televizory šíří zvuk vodorovně, televizory BRAVIA XR jej dokáží vysílat všemi směry, stejně jako v reálném světě. Ať už se díváte na cokoli, analyzují a převádějí zvuk na 5.1.2kanálový prostorový zvuk, aby poskytly skutečný prostorový zážitek. Zvuk se teď nešíří jen vodorovně, ale také svisle, a vytváří tak skutečnou 3D zvukovou scénu.

Žena sledující televizor v obývacím pokoji se zvukovými vlnami, které vycházejí z virtuálních reproduktorů nad, za a před ní
Poslechněte si o filozofii televizorů BRAVIA XR 

Poslechněte si, co vedlo tým inženýrů, který stojí za vývojem nových televizorů BRAVIA XR, k vytvoření zcela nového typu televizního procesoru.

Objevte inspiraci za designem televizorů BRAVIA XR

Tvůrčí tým, který stojí za designem televizorů BRAVIA XR, vám poví o jejich minimalistickém konceptu, jehož součástí jsou úzké rámečky a provedení One Slate, které vám i doma zajistí skutečně pohlcující zážitek.

Podívejte se na oznámení nového televizoru BRAVIA XR

Zjistěte více o řadě BRAVIA XR s procesorem Cognitive Processor XR a o tom, jak vám obraz a zvuk zajistí realistický zážitek. Pusťte si rozhovory, ve kterých zjistíte více o službě BRAVIA CORE, televizorech ideálních pro systém PlayStation®5 a televizorech s platformou Google TV.

Podívejte se na ukázku televizoru BRAVIA XR

Objevte technologii řady BRAVIA XR a zjistěte více o novinkách v oblasti obrazu a zvuku a nových funkcích, díky kterým tyto televizory předbíhají konkurenci.

XPERIA 5 II Newsletter Subscription
.
.
.
.