Full Array LED

Filmový kontrast s přesnými a hlubokými odstíny černé a jasnými světlými barvami.

Televizory Sony BRAVIA® s podsvícením Full Array LED – například model XG95, nový televizor 4K HDR s podsvícením Full Array –vám poskytnou ještě větší zážitek ze sledování prostřednictvím nádherného kontrastu s bohatými tmavými a zářivými světlými barvami a maximálními světlými a tmavými odstíny na televizoru.

Běžné podsvícení Edge LED

Má problémy s vykreslením hluboké černé a jasných barev.

Jedna řada diod LED musí vyvažovat světlo na celém obrazu. Tmavé časti nejsou dost tmavé a světlé zase dost světlé, což může být rušivé.

Běžné podsvícení Edge LED

* Simulované snímky.

Podsvícení Full Array LED

* Simulované snímky.

Podsvícení Full Array LED

Jasnější barvy a hlubší černá.

Intenzitu diod LED lze nastavit v závislosti na scéně – když je potřeba více světla, zesílí, a když méně, tak mohou být utlumeny.

*Simulovaný snímek.

Proč podsvícení Full Array LED?

Podsvícení Full Array LED se ztlumením Local Dimming vám zajistí realističtější maximální jas, přesnější stíny a ještě hlubší a černější odstíny černé. Jako příklad si můžeme uvést pozorování měsíce na noční obloze. U televizorů s okrajovým a přímým osvětlením byste museli obětovat jas měsíce ve prospěch černější noční oblohy (nebo naopak) a odstíny černé by pravděpodobně byly stále spíše modré nebo šedé. U televizoru s podsvětlením Full Array LED se ztlumením Local Dimming (např. XG95) získáte krásný a přirozený obraz s jasným měsícem a tmavou autentickou noční oblohou. 

Full Array LED s Local Dimming a
okrajové a přímé podsvícení

Většina televizorů má okrajové podsvícení, což znamená, že světelný zdroj zajišťuje LED páska umístěná buď ve spodní části, nebo po obou stranách panelu. I když tento typ podsvícení dobře funguje u tenkých a cenově dostupných televizorů, při současném zobrazení mimořádně jasných a velmi tmavých scén už tak ideální není. Světlé oblasti nejsou tak jasné, jak by mohly být, a černé oblasti mohou působit šedivějším nebo modřejším dojmem.

S tímto problémem se můžete setkat i u televizorů s přímým osvětlením. Pásek LED není v tomto případě umístěný na okraji, ale za panelem a vysílá světlo přímo přes obrazovku. Silnější jas však může vést k rozpytlu světelných kruhů kolem světlých objektů na tmavém pozadí, méně přesným barvám v těchto tmavých oblastech a tím ke zvětšení tloušťky televizoru.

okrajové podsvícení
BĚŽNÉ OKRAJOVÉ LED PODSVÍCENÍ
full array led
FULL ARRAY LED

* Simulované snímky.

Televizor s podsvětlením Full Array LED se ztlumením Local Dimming má však na druhé straně velké množství diod LED, které lze přesně ovládat (pomocí jedinečné technologie Sony zvané X-tended Dynamic Range Pro). Znamená to, že určité části obrazovky mohou být neuvěřitelně jasné, zatímco ostatní oblasti zůstávají černé – to vše díky pokročilé technologii podsvícení, která vám poskytne mnohem přesvědčivější a přirozenější zážitek ze sledování než tradiční televizory s okrajovým podsvícením nebo podsvícením zezadu. 

Zachycuje plný rozsah tmavých a světlých odstínů
Technologie 8k x-tended
x-tended

Technologie X-tended Dynamic Range™ PRO přesně vyvažuje světelný výkon na celé obrazovce, takže tlumením některých oblastí a zesílením jiných dosahuje několikrát většího rozsahu jasu než u běžných televizorů s LED podsvícením. Tmavé scény jsou tedy tmavší a ty světlé zase světlejší.