5 DJů, jejichž vystoupení byste si

na hudebním festivalu TomorrowWorld 2015 neměli nechat ujít

TomorrowWorld je americkou obdobou belgického hudebního festivalu Tomorrowland. Letos se koná 25.–27. září v Atlantě v Georgii. Ne náhodou byl festival TomorrowWorld na udílení cen International Dance Music Awards nominován v kategorii Nejlepší hudební akce (Best Music Event). Tento festival se pyšní účastí stovek DJů (ano, skutečně stovek), luxusním stanovým městečkem a je považován za největší americký hudební festival pro osoby nad 21 let. TomorrowWorld je proslulý svými velkolepými pódii dechberoucí velikosti. Jednotlivé scény mají jedinečnou atmosféru a jejich styl je propracovaný do neuvěřitelných detailů. Který z letošních účinkujících na festivalu je pro vás největším lákadlem?

Podívejte se, kterých pět fenomenálních DJů se nás chystá ohromit právě na letošním hudebním festivalu TomorrowWorld.

1. Adventure Club

Toto duo zaměřené na elektronickou taneční hudbu tvoří

Leighton James a Christian Srigley. Oba pocházejí z Montrealu a podařilo se jim pořádně rozvířit vody na scéně elektronické taneční hudby. Bezpečně je poznáte podle charakteristické kombinace nádherných melodických dubstepových pasáží s emotivními ženskými vokály. Tak neváhejte, popadněte sluchátka a vychutnejte si skladbu „Gold“. Tato skladba, ze které vám dozajista naskočí husí kůže, vznikla ve spolupráci s malajskou zpěvačkou a skladatelkou vystupující pod jménem Yuna.

2. Ferry Corsten

Nizozemský DJ Ferry Corsten je průkopníkem mezi producenty trance.

V průběhu 90. let vydal pod pseudonymy System F, Moonman nebo také Gouryella celou řadu trancových skladeb. Pak začal tvořit elektronickou hudbu méně vyhraněného stylu, který zahrnuje vše od electra až po melodický trance. Poslechněte si ochutnávku jeho nejnovější skladby „Reborn“a nechte se strhnout mocnými basy.

3. Flux Pavilion

Britský DJ, který našim uším servíruje rytmy už od roku 2008.

Není však jen mistrem v práci s gramofony. Hraje také na bubny, kytaru, saxofon a piano. Ke zlomu v jeho kariéře došlo, když navštívil londýnský klub Fabric.

„Kluby jsem nikdy nevyhledával, protože jsem se tam prostě necítil ve své kůži. Prostředí mi vždy připadalo příliš okázalé a vyumělkované. Pak jsem měl příležitost vidět hrát v klubu Fabric DJe Ruska a od té doby to všechno vnímám úplně jinak. S obrovským papírovým kloboukem ve tvaru ptáka poskakoval po scéně a hrál tu nejneuvěřitelnější hudbu, jakou jsem kdy slyšel. Bylo to úžasné.“

5. Martin Garrix

Jestli jste někdy slyšeli chytlavou skladbu „Animals“ (jasně, kdo by ji neslyšel), pak jste také určitě slyšeli o tomto 19letém nizozemském DJovi a producentovi. Skladba „Animals“ se ve více než 10 zemích umístila v žebříčcích top 10 hitů a v Belgii a Spojeném království dosáhla dokonce na příčku nejvyšší. Sám Garrix považuje za svůj vzor DJe Tiësta, který podle jeho slov výrazně ovlivnil jeho kariéru. Právě okamžik, kdy viděl v roce 2004 Tiësta hrát na Olympijských hrách v Aténách, Garrixe přesvědčil o tom, že se chce stát DJem.

4. Tiësto

Tento ostřílený producent trance hudby je ve světě

elektronické taneční hudby opravdovým pojmem. V anketě Top 100 DJs, kterou každoročně vyhlašuje měsíčník DJ Magazine, byl Tiësto v letech 2002 až 2004, tedy třikrát za sebou, zvolen nejlepším DJem světa. Za svůj remix skladby „All Of Me“ od Johna Legenda získal zlatý gramofon na 57. udílení cen Grammy – a jsme si jistí, že svou sbírku cen Grammy ještě rozšíří.

Z programu tohoto hudebního festivalu jsme pro vás vybrali 5 top DJů, kterými to ale rozhodně nekončí, protože mezi dalšími účinkujícími je spousta výjimečných talentů! Na koho se letos těšíte nejvíc?