Ki Price Sony alpha 9 pár v zubařské ordinaci hledí zamyšleně do objektivu

Jak fotím | Vytváření příběhu ze světa módy

Ki Price

Before you get to the shoot, there is a lot of planning that goes on behind the scenes. Coming up with the creative for the shoot can sometimes be the hardest part but you never know where and when you’ll have a flash of inspiration. Inspiration One recent shoot was actually inspired by a trip to the dentist! I saw this cool space called ‘Banning Dental’ and thought ‘that would be a great place to shoot something’. I quite like going to those sorts of extremities. I like finding weird and original locations, but it is getting harder and harder to come up with places and ideas that haven’t been done before.

Ki Price Sony alpha 9 modelka sedí na růžové čalouněné židli a má zkřížené nohy

© Ki Price | Sony α9 + FE 55mm f/1.8 ZA | 1/200s @ f/2.5, ISO 100

Jakmile jsem se rozhodl pro zubařskou ordinaci jako místo děje, bylo na čase vymyslet nějaký příběh. Byl jsem tam, chlapík, kterému je 46, a čekal jsem, až mi dají zuby do pořádku. Najednou mě napadlo: Lady a Tramp. To by mi umožnilo ukázat různé styly oblékání, dokonale využít prostor a vystihnout ten zvláštní protiklad – proč by vlastně někdo vůbec fotil u zubaře, když je to místo, kterého se většina lidí bojí?

Ki Price Sony alpha 9 model sedí v zubařském křesle a zamyšleně hledí do objektivu, vedle stojí žena a drží zubařskou lampu

© Ki Price | Sony α9 + FE 55mm f/1.8 ZA | 1/200s @ f/3.2, ISO 100

Collaborators

Jakmile je jasný koncept, spočívá další krok ve výběru vhodných lidí. Mám svůj styl fotografování, a proto chci spolupracovat se stylisty, kadeřníky a vizážisty, kteří mají také vlastní styl. Jejich styl by se ale měl s mým přístupem doplňovat, abychom mohli pracovat na společném cíli. V rámci zubařského projektu byla stylistkou Amy Stillová a o účesy a make-up se postaral Tom Gillian. Dokáží uchopit koncept a vizi, kterou mám, a přidat něco vlastního.

Ki Price Sony alpha 9 mladý pár nakukuje skrze skleněné dveře do zubařské ordinace

© Ki Price | Sony α9 + FE 24mm f/1.4 GM | 1/160s @ f/2.8, ISO 50

It is important to work well as a team, so I have a couple of things that I always do on my shoots. The first is that I will always be the first person there and I will take the time to speak to everyone. Then I will get the coffee! I won’t get an assistant to do it. I want to create a great vibe on set, and that has to all start with me. My secret weapon It can be hard when you have a lot of stuff going on in your day to day life, but it is so important that you arrive on set with a swing in your step. Taking the image is almost the least important part. One of the ways that I do that is through music. I always keep a Bluetooth speaker alongside my Sony α7R III in my camera bag. That speaker comes with me everywhere and is something of a secret weapon. I will nearly always choose the music on set, and I have a few different playlists depending on the shoot we are doing.

Ki Price Sony alpha 7RM3 model a modelka pózují v bohémském oblečení

© Ki Price | Sony α7R III + FE 55mm f/1.8 ZA | 1/160s @ f/5.0, ISO 320

Vybavení

When it comes to kit, the α7R III is my go-to camera all the time because I work so much with flash so I can shoot using the mechanical shutter at 10fps, using flash. It sounds contrary as the α9 is often associated with capturing fast movement, but if I am shooting some action using the flash, I generally shoot with the α7R III.

„Nejčastěji asi používám objektiv Sony Zeiss Sonnar T* FE 55 mm f/1,8 ZA. To je můj objektiv pro každou příležitost. Je lehký, extrémně ostrý a pozadí vypadají skvěle. Je to vždy první věc, kterou dám do brašny. Mám rád i Sony FE 85 mm f/1,4 GM. Je neuvěřitelný, nemohu si jej vynachválit. Když fotím ve stísněném prostoru a nemám kam ustoupit, abych dosáhl požadované kompozice, tak sáhnu po 55mm objektivu, kterým docílím podobný efekt, ale s trochu širším záběrem.“

Ki Price Sony alpha 9 mladý muž sedí na růžové čalouněné židli, jeho přítel stojí vedle něj a kolenem se o židli opírá

© Ki Price | Sony α9 + FE 55mm f/1.8 ZA | 1/200s @ f/2.5, ISO 100

„Za skvělý objektiv považuji také FE 70–200 mm f/2,8 FE. Používám ho vlastně jen při focení módních přehlídek, když potřebuji flexibilitu, abych mohl nafotit různé záběry. To je škoda, protože bych s ním rád pracoval častěji.“

Ki Price Sony alpha 7RM4 modelka pózuje v barevném oblečení a rukama se opírá o stojan na oděvy

© Ki Price | Sony α7R IV + FE 55mm f/1.8 ZA | 1/200s @ f/3.2, ISO 800

Final words of advice

Každému, kdo začíná, bych poradil, aby navazoval kontakty s lidmi. Jděte a asistujte fotografovi. Mluvte s lidmi, kteří mají na starost obrázky v časopisech. Použijte Instagram a navazujte kontakty. Tagujte stylisty, vizážisty a modelky. Tagujte i editory a redaktory a nebuďte líní někomu i zavolat. Když nebude odezva žádná, prostě pokračujte dál. Tvořte! Kontakty a vytváření obsahu jsou nejdůležitější.

Uvedené produkty

Ki Price

Ki Price | Velká Británie

„Dnes může každý pořídit fotografii telefonem, ale jen hrstka lidí dokáže ovládnout umění fotografické tvorby.“

Zaregistrujte se k odběru zpravodaje α Universe

Blahopřejeme, jste přihlášeni k odběru zpravodaje α Universe

Zadejte prosím platnou e-mailovou adresu

Blahopřejeme, jste přihlášeni k odběru!