Detail příběhu ze světa Alpha Universe
Jak fotím | Vytváření příběhu ze světa módy

Ki Price

Než začne samotné focení, je napřed nutná spousta plánování. Někdy je nejtěžší ze všeho vůbec přijít s něčím kreativním. Nikdy nevíte, kdy a kde narazíte na inspiraci.

Inspirace

Jedno nedávné focení bylo inspirováno návštěvou u zubaře. Zahlédl jsem místo s názvem Banging Dental a pomyslel si: „Tady by se skvěle fotilo.“ Mám podobné neobvyklosti rád. Rád nacházím a objevuji zvláštní a originální místa. Přicházet s nápady a místy, která ještě nikdo nevyzkoušel, je stále těžší a těžší.

Ki Price Sony alpha 9 modelka sedí na růžové čalouněné židli a má zkřížené nohy

© Ki Price | Sony α9 + FE 55mm f/1.8 ZA | 1/200s @ f/2.5, ISO 100

Jakmile jsem se rozhodl pro zubařskou ordinaci jako místo děje, bylo na čase vymyslet nějaký příběh. Byl jsem tam, chlapík, kterému je 46, a čekal jsem, až mi dají zuby do pořádku. Najednou mě napadlo: Lady a Tramp. To by mi umožnilo ukázat různé styly oblékání, dokonale využít prostor a vystihnout ten zvláštní protiklad – proč by vlastně někdo vůbec fotil u zubaře, když je to místo, kterého se většina lidí bojí?

Ki Price Sony alpha 9 model sedí v zubařském křesle a zamyšleně hledí do objektivu, vedle stojí žena a drží zubařskou lampu

© Ki Price | Sony α9 + FE 55mm f/1.8 ZA | 1/200s @ f/3.2, ISO 100

Spolupracovníci

Jakmile je jasný koncept, spočívá další krok ve výběru vhodných lidí. Mám svůj styl fotografování, a proto chci spolupracovat se stylisty, kadeřníky a vizážisty, kteří mají také vlastní styl. Jejich styl by se ale měl s mým přístupem doplňovat, abychom mohli pracovat na společném cíli. V rámci zubařského projektu byla stylistkou Amy Stillová a o účesy a make-up se postaral Tom Gillian. Dokáží uchopit koncept a vizi, kterou mám, a přidat něco vlastního.

Ki Price Sony alpha 9 mladý pár nakukuje skrze skleněné dveře do zubařské ordinace

© Ki Price | Sony α9 + FE 24mm f/1.4 GM | 1/160s @ f/2.8, ISO 50

Je důležité, aby tým dobře spolupracoval, takže při každém focení udělám pár věcí. Na místě jsem vždy jako první. Najdu si čas na to, abych s každým promluvil. A pak si dojdu pro kafe. Nikoho si pro ně neposílám. Má-li panovat příjemná atmosféra, musím se o ni postarat především já sám.

Moje tajná zbraň

Když toho máte v každodenním pracovním životě na zařizování moc, může to být těžké. Přesto je důležité, abyste při příchodu na místo, kde budete fotografovat, byli plni energie. Pořízení snímku je vlastně téměř to nejmenší. Já v tomto ohledu spoléhám na hudbu. Kromě aparátu Sony α7R III mám v brašně také bezdrátový reproduktor. Všude ho beru s sebou, je to něco jako moje tajná zbraň. Hudbu si téměř vždy vybírám až na místě, dopředu mám ale připravených pár různých playlistů. Záleží na tom, co se chystáme fotit.

Ki Price Sony alpha 7RM3 model a modelka pózují v bohémském oblečení

© Ki Price | Sony α7R III + FE 55mm f/1.8 ZA | 1/160s @ f/5.0, ISO 320

Vybavení

„Jako vybavení preferuji fotoaparát α7R III, protože hodně používám blesk, takže mohu fotit s mechanickou závěrkou a bleskem rychlostí 10 snímků za sekundu. Zní to možná zvláštně, protože k zachycení rychlého pohybu se obvykle používá α9. Pokud však fotím akci s bleskem, vždy používám α7R III.“

„Nejčastěji asi používám objektiv Sony Zeiss Sonnar T* FE 55 mm f/1,8 ZA. To je můj objektiv pro každou příležitost. Je lehký, extrémně ostrý a pozadí snímků s ním vypadají skvěle. Je to vždy první věc, kterou dám do brašny. Mám rád i Sony FE 85 mm f/1,4 GM. Je neuvěřitelný, nemohu si jej vynachválit. Když fotím ve stísněném prostoru a nemám kam ustoupit, abych dosáhl požadované kompozice, tak sáhnu po 55mm objektivu, kterým docílím podobný efekt, ale s trochu širším záběrem.“

Ki Price Sony alpha 9 mladý muž sedí na růžové čalouněné židli, jeho přítel stojí vedle něj a kolenem se o židli opírá

© Ki Price | Sony α9 + FE 55mm f/1.8 ZA | 1/200s @ f/2.5, ISO 100

„Za skvělý objektiv považuji také FE 70–200 mm f/2,8 FE. Používám ho vlastně jen při focení módních přehlídek, když potřebuji flexibilitu, abych mohl nafotit různé záběry. To je škoda, protože bych s ním rád pracoval častěji.“

Ki Price Sony alpha 7RM4 modelka pózuje v barevném oblečení a rukama se opírá o stojan na oděvy

© Ki Price | Sony α7R IV + FE 55mm f/1.8 ZA | 1/200s @ f/3.2, ISO 800

Závěrečné rady

Každému, kdo začíná, bych poradil, aby navazoval kontakty s lidmi. Jděte a asistujte fotografovi. Mluvte s lidmi, kteří mají na starost obrázky v časopisech. Použijte Instagram a navazujte kontakty. Tagujte stylisty, vizážisty a modelky. Tagujte i editory a redaktory a nebuďte líní někomu i zavolat. Když nebude odezva žádná, prostě pokračujte dál. Tvořte! Kontakty a vytváření obsahu jsou nejdůležitější.

Uvedené produkty
ILCE-9
Model α9 vybavený složeným obrazovým snímačem Full-Frame CMOS

ILCE-9

ILCE-7RM3
Fotoaparát α7R III Full-Frame 35 mm s automatickým ostřením

ILCE-7RM3

ILCE-7RM4
Fotoaparát α7R IV Full-Frame 35 mm s rozlišením 61,0 MP

ILCE-7RM4

SEL24F14GM
FE 24mm F1.4 GM

SEL24F14GM

SEL55F18Z
Sonnar T* FE 55 mm F1,8 ZA

SEL55F18Z

Související články
Ki Price
Alpha Universe

Ki Price

Velká Británie

„Dnes může každý vyfotit fotografii telefonem, ale jen hrstka lidí dokáže ovládnout umění fotografické tvorby.“

Zobrazit profil


x