Znovuzrozená α9 | Firmware verze 5.0

Mine Kasapoğlu 

Je to, jako by se oceněný fotoaparát Sony α9 znovu narodil. Po vydání firmwaru verze 5.0, který lze nyní zdarma stáhnout, byl přístroj vybaven dvaceti novými funkcemi a původní funkce byly významně aktualizovány.

Autofokus řízený umělou inteligencí

Již dříve chválený autofokus byl přepracován a ve funkci Real-time Tracking AF, která využívá umělou inteligenci, nyní nabízí rychlé a mimořádně přesné kontinuální ostření.

Funkce Real-time Tracking AF funguje ve spojení s funkcí Real-time Eye AF, která byla také přidána při aktualizaci. Poslední verze funkce Real-time Eye AF patří mezi nejlepší technologie ve své třídě. Využívá rozpoznávání objektů založené na umělé inteligenci a dosahuje bezkonkurenční rychlosti a výkonu při zafixování a udržení zaostření na oči fotografovaného objektu. Režim Real-time Eye AF se navíc spouští automaticky polovičním stiskem závěrky a dokáže udržet přesnost ostření dokonce i v případě, kdy oči subjektu během fotografování dočasně nejsou vidět.

mine kasapoğlu sony alpha 9 dva překážkáři v akci

© Mine Kasapoğlu | Sony α9 + FE 400 mm f/2,8 GM OSS | 1/4000 s @ f/4,5, ISO 400

Tvůrci videí si všimnou také zlepšení díky nově přidané funkci Fast Hybrid AF pro natáčení videí, která umožňuje plynulejší a přesnější ostření při natáčení, a to i v případě, že se před fotografovaným objektem něco hýbe.

 

V terénu

Profesionální sportovní fotografka Mine Kasapoğlu byla při nedávném testování firmwaru verze 5.0 všemi zlepšeními svého oblíbeného fotoaparátu doslova ohromena.

Vybroušené ovládací funkce 

My Dial umožňuje individuální přiřazení funkcí

Na předním a zadním voliči a na ovládacím kolečku mohou být přiřazeny funkce dle individuální potřeby. Stisknutím uživatelských tlačítek jsou často používané funkce rychle k dispozici. Přiřazení funkcí lze pomocí uživatelského tlačítka také aktivovat a deaktivovat.

sony alpha 9 nabídka funkce My Dial

Snadnější nastavení uživatelských tlačítek a nabídky funkcí

Na obrazovku pro nastavení uživatelských tlačítek byly přidány ikony zobrazující vybranou funkci. Je tak jasnější, které tlačítko bylo vybráno pro přiřazení. Zjednodušeno bylo také nastavení nabídky funkcí.

sony alpha 9 nabídka uživatelského tlačítka

Kvalita fotografie

Aktualizovaný firmware nabízí podstatné vylepšení systému pro zpracování obrazu, při kterém se maximálně využijí výhody senzoru Full Frame. Fotoaparát nyní ještě precizněji snímá nepatrné změny světla, dosahuje jemné přirozenější tonality fotografií a lepších výsledků funkce Auto White Balance (automatické vyvážení bílé).

mine kasapoğlu sony alpha 9 překážkář se protahuje před závodem

© Mine Kasapoğlu | Sony α9 + FE 135 mm f/1,8 GM OSS | 1/10 000 s @ f/1,8, ISO 400

Mobilní aplikace

Následníkem aplikace PlayMemories Mobile byl v lednu vyhlášen software Imaging Edge Mobile, který byl nyní uvolněn jako doplněk nového firmwaru společně s doplňkovou aplikací Transfer & Tagging.

Mine Kasapoğlu

Aplikace Imaging Edge Mobile umožňuje okamžitý přenos fotografií z fotoaparátu do mobilního zařízení během fotografování. Fotografie lze importovat s využitím nové funkce Auto Background Transfer to Smartphone (Automatický přenos do chytrého telefonu na pozadí), která uživateli umožňuje snadné sdílení obsahu přímo z fotoaparátu na sociálních sítích. Mobilní aplikace podporuje přenos videí v rozlišení 4K a umožňuje režim dálkového ovládání.

Doplňková aplikace Transfer & Tagging (Přenos a označení) zajišťuje okamžitý přenos výsledků. Umožňuje import obsahu fotoaparátu do mobilního zařízení pomocí protokolu FTP na pozadí, aniž by se uživatel musel přestat soustředit na fotografování. Umožňuje také režim zadávání textu a titulkování hlasem, který celkově podporuje efektivitu pracovních postupů a komunikaci mezi fotografy a ostatními členy týmu. K dispozici je také online funkce, která synchronizuje glosář titulků mezi několika zařízeními.

Lepší ovládání a pracovní postup

S verzí firmwaru 5.0 byl fotoaparát a9 na přání zákazníků rozšířen ještě o několik dalších funkcí:

vylepšení funkcí touchpadu
zdokonalení při používání dvou karet
možnost nastavení kvality JPEG v režimu snímání RAW + JPEG
vypnutí displeje lze nastavit přímo pomocí tlačítka displeje
skupinové zobrazení navazujících snímků

Lepší ovládání

Počet kontrastních bodů autofokusu se zvýšil z 25 na 425
Kontinuální ostření funguje až do clony f/16 a je výrazně vylepšeno pro clonu f/11

Chcete-li se o novém firmwaru a softwarových aplikacích dozvědět více, navštivte stránku podpory

Produkty zmiňované v tomto článku
ILCE-9
Bezzrcadlový fotoaparát α9 Full Frame s obrazovým snímačem CMOS

ILCE-9

SEL135F18GM
FE 135mm F1.8 GM

SEL135F18GM

SEL400F28GM
FE 400mm F2.8 GM OSS

SEL400F28GM

Mine Kasapoğlu
alpha universe

Mine Kasapoğlu

Turecko

Hledá světlo, energii a emoce a zachycuje je přesně ve správný okamžik.

Zobrazit profil


x